ایرنا نوشت: آمار فوت شدگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس با افزایش دو برابری در ۲۴ ساعت گذشته به ۲۱ نفر رسید.

وزارت بهداشت انگلیس با اعلام این آمار همچنین عنوان کرد که تعداد مبتلایان به این ویروس نیز از مرز یک هزار تجاوز کرده و به یک هزارو ۱۴۰ نفر رسید.

کریس ویتی عالی‌ترین مقام پزشکی انگلیس مدعی شد که دولت تمام تلاش خود را به کار بسته تا از افزایش آمار مرگ و میر بر اثر کرونا جلوگیری کند.

او با اشاره به اینکه هرکس برای جلوگیری از شیوع کرونا سهمی دارد افزود: اگر دچار تب هستید و سرفه می‌کنید «لظفا ۷ روز در خانه بمانید».

افزایش آمار مبتلایان و کشته شدگان بر اثر کرونا در حالی است که دولت انگلیس قصد دارد تا هفته‌ آینده لایحه‌ای را در مجلس به رای بگذارد تا ضمن لغو تجمعات بیش از ۵۰۰ نفر، به دستگاه‌های امنیتی و پلیس اختیارات ویژه ای اعطا شود که با متخلفین در این زمینه برخورد کند. به گزارش روزنامه تایمز لندن، اجرای این قانون ممکن است تا دو سال ادامه پیدا کند.

سیاست انگلیس بر این پایه استوار است که سیستم ایمنی افراد باید در مقابل کرونا تقویت شود. از نظر علمی این راهی جز مبتلا شدن ۶۰ درصد افراد جامعه به این ویروس ندارد؛ در غیر اینصورت این ویروس باز به جامعه بر می‌گردد و بحران تکرار خواهد شد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هفته گذشته پس از پایان جلسه اضطراری اعضای دولت و متعاقب شناسایی کرونا به عنوان پدیده‌ای همه گیر از سوی سازمان بهداشت جهانی، از آغاز مرحله دوم مقابله با این ویروس خبر داد.

وی با بیان اینکه کرونا فجیع‌ترین بحران بهداشت عمومی در یک نسل است، اظهار کرد: آمار ابتلا به این ویروس در روزها و هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت و بسیاری از خانواده‌ها عزیزان خود را از دست می‌دهند.

310 310

کد خبر 1364833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
    0 0
    اگر ملکه بمیره یعنی بیماری ناخواسته است ولی اگر نمیره یعنی تولید مشترکه و واکسن دارند. انگلیس هم چون ابری است عمدتا ویتامین دی مثل گیلان کمبود دارند و بیشتر تلفات میده.