دوران شعار«اول آمریکا» دیگر به پایان رسیده است

ایرنا نوشت: وزیر دارایی آلمان با انتقاد شدید از طرز مواجهه «دونالد ترامپ» با همه گیری ویروس کرونا در آمریکا، تاکید کرد که دیگر دوران شعار وی با عنوان «اول آمریکا» سپری شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «اولاف شولتز» وزیر دارایی آلمان از حزب سوسیال دموکرات (SPD) نوع مواجهه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با خطر گسترش ویروس کرونا را به باد انتقاد گرفت.

وی با مضحک خواندن برخورد ترامپ با شیوع کرونا در جهان گفت: این واکنشی بسیار عجیب از سوی رئیس جمهوری آمریکا بود که ما شاهدش بودیم.

به گفته شولتز، رئیس جمهوری آمریکا به جای این که به فکر حل مشکلات در داخل کشورش باشد، گمان می کند اینگونه می تواند با کرونا مقابله کند.

وزیر دارایی آلمان خواهان همکاری بین المللی برای مقابله با کرونا شد و گفت که همکاری و یکپارچگی تنها راه فائق آمدن بر این ویروس است.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن انتقاد از سیاست ها و شعارهای ترامپ با بیان این که دیگر زمان شعار «کشور اولم» به سر آمده تاکید کرد: باید تلاش کنیم مدل سیاسی شکست خورده ای که بر مبنای ملی گرایی و کینه جویی است، پایان یابد چرا که این سیاست ها دیگر کارایی ندارد.

دونالد ترامپ به تازگی با مقصر دانستن اروپا در انتقال ویروس کرونا به ایالات متحده دستور ممنوعیت ۳۰ روزه سفر اروپایی ها به آمریکا را صادر کرد.

این در حالی است که این اقدام با واکنش مقامات آمریکایی و اروپایی مواجه شده و موجی از انتقادها را در شبکه های اجتماعی علیه ترامپ به راه انداخته است.

دونالد ترامپ شامگاه چهارشنبه در نشست خبری اضطراری درباره گسترش ویروس کرونا در آمریکا این مطلب را مطرح کرد.

این اقدام از شامگاه جمعه اجرایی خواهد شد که رئیس جمهوری آمریکا آن را محدودیت‌هایی قوی اما ضروری توصیف کرد که البته شامل حال انگلیس نخواهد شد.

ترامپ در شرایطی برای انگلیس استثنا قائل شد که آخرین آمار ارائه شده نشان می دهد، ۴۵۹ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند اما در کشورهای دیگر اروپایی، این رقم به مراتب کمتر است.

310 310

کد خبر 1364837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =