اتباع جامانده هندی در ایران به کشورشان بازگشتند

فارس نوشت: وزیر امور خارجه هند از بازگشت ۲۳۴ تبعه هندی شامل ۱۳۱ دانشجو و ۱۰۳ زائر جامانده در ایران به کشورشان خبر داد.

«سوبرامانیام جایشنکار» وزیر خارجه هند از بازگشت ۲۳۴ تبعه هندی شامل ۱۳۱ دانشجو و ۱۰۳ زائر جامانده در ایران که در پی لغو یک طرفه پروازها از سوی هند و با شیوع ویروس کرونا در ایران مانده بودند به کشورشان خبر داد.

وی از تلاش‌های مقامات ایرانی، سفیر و سفارتخانه هند در تهران در این زمینه قدردانی کرده است.

سه‌شنبه ۲۰ اسفند ماه نیز ۵۸ زائر هندی جا مانده در ایران توسط یک فروند هواپیمای C-۱۷ متعلق به نیروی هوایی هند به کشورشان بازگشتند.

وزیر خارجه هند پیش از این در توئیتر اعلام کرده بود که این کشور نسبت به تسهیل روند بازگرداندن اتباع خود از ایران متعهد است. پیش از این یک تیم پزشکی از هند برای غربالگری اتباع هندی و فراهم کردن زمینه بازگشت آنها به ایران اعزام شده بود و اقدام به غربالگری از این افراد کرده بود.

پیش از این عنوان شده بود که یک هزار و ۲۰۰ شهروند هندی که اکثر آن‌ها دانشجو و زائر هستند در ایران حضور دارند.

 به دنبال تصمیم ناگهانی و بدون اعلام قبلی دولت هند مبنی بر اعمال محدودیت و لغو همه پروازهای ایران ایر (به مقصد بمبئی) و ماهان به مقصد دهلی از روز چهارشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۸ جمع زیادی از مسافران ایرانی و هندی که بر اساس برنامه قبلی قصد تردد بین دو کشور را داشتند، با مشکلات عدیده و غیر منتظره‌ای مواجه شدند. گفتنی است تعدادی از هموطنان ایرانی که در هند حضور داشتند و بعد از لغو پروازها با مشکل روبرو شده بودند٬ با یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان که نمونه‌های آزمایش اتباع هندی در ایران را به دهلی نو برده بود٬ موفق به بازگشت به ایران شدند.

312 310

کد خبر 1364990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =