مصوبات جدید ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان لرستان

ستاد مدیریت بیماری کرونا در لرستان ، مصوبات جدید را مطرح کردند

 به گزارش خبرآنلاین از لرستان به موجب این جلسه، مقرر گردید تمامی واحدهای تولیدی الکل، ژل‌ و محلول ضدعفونی، ماسک و... مرتبط با بحث ویروس کرونا در ایام نوروز باید به فعالیت خود ادامه دهند.

همچنین دستگاه‌های خدمات‌رسان آب، برق، گاز و تلفن به هیچ عنوان حق قطع اشتراک مشترکین خود را ندارند.

علاوه بر این با هماهنگی دیوان محاسبات و امور مالیاتی هزینه کردن اعتبارات ارزش افزوده برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس در فرمانداری‌ها منعی ندارد.

در ادامه نیز مقرر گردید برنامه‌ریزی‌های لازم جهت توزیع کود شیمیایی از طریق رابطین سازمان جهاد کشاورزی به منظور جلوگیری از تجمع آنان و خطر مبتلا شدن و گسترش ویروس کرونا انجام شود.

 با توجه به موافقت وزیر محترم بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، دانشگاه علوم پزشکی استان اقدامات لازم در خصوص جذب نیروهای درمانی مورد نیاز خود برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را بعمل آورد. 

 مقرر گردید حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی به ۵۰ درصد کاهش داده شود و کارکنانی که دارای شرایط خاص و یا پیش زمینه بیماری‌های خاص هستند الزامی به حضور در محل کار ندارند. 

مقرر گردید ساعت کار داروخانه های استان افزایش یابد و تمام کالاها و اقلام مرتبط با مقابله و پیشگیری ویروس کرونا که از طرف ادارات تعزیرات ضبط شده هر چه سریع‌تر به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شود.

مقرر گردید دانشگاه علوم پزشکی با هماهنگی معاونت امور اقتصادی استانداری برای واردات کالاهای بهداشتی از دیگر کشورها تمهیدات لازم را اتخاذ کند.

 امور عشایر، منابع طبیعی، نیروی انتطامی و فرمانداران بروجرد و پلدختر تمهیدات لازم جهت عدم ورود عشایر کوچ رو به استان را انجام دهند.

همچنین تا اطلاع ثانوی خدمات اتوبوس واحد در شهرهای استان تعطیل اعلام شود.

۴۶

کد خبر 1364996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =