آغاز رزمایش ارتش برای پیشگیری و پایش شیوع کرونا /آماده‌باش یگان هوادریای ارتش برای کمک به شبکه بهداشت

رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا صبح امروز توسط قرارگاه پدافند زیستی ارتش آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا تحت کنترل و فرماندهی قرارگاه پدافند زیستی ارتش به فرماندهی امیر دریادار حبیب‌الله سیاری و با محوریت نیروی زمینی ارتش به فرماندهی میدانی امیر سرتیپ کیومرث حیدری انجام می‌شود.

بنا بر این گزارش، امام خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در روز 22 اسفندماه با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تقدیر از خدمات نیروهای مسلح به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم سازماندهی این خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تأکید کردند و اظهار داشتند: این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله‌ی بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده است، می‌تواند جنبه‌ رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیافزاید.

امیر روح الامینی: یگان هوادریای ارتش برای کمک به شبکه بهداشت در آماده باش کامل است

فرمانده یگان هوادریای نداجا از آمادگی کامل برای کمک به شبکه بهداشت و درمان در مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

امیر دریادار منصور روح‌الامینی فرمانده هوادریای نیروی دریایی ارتش درباره آخرین وضعیت امداد رسانی های این نیرو در شرایط فعلی کشور در پی شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: پس از اینکه فرمانده معظم کل قوا دستور فرمودند که تمامی نیروهای مسلح امکانات خود را در اختیار شبکه بهداشت و درمان کشور برای مقابله با کرونا قرار دهند از سوی سلسله مراتب ارتش و فرماندهی محترم نداجا این موضوع به یگان هوادریا نیز ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه پس از این ابلاغیه به تمام پایگاه های سراسر کشور داریم اعلام آماده باش داده ایم، ادامه داد:پایگاه های هوادریا این آمادگی را دارند در صورت لزوم هر کمکی که در راستای کمک به شبکه بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا نیاز باشد را انجام بدهند.

فرمانده هوا دریای نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: همانطور که در ابتدای سال مردم در سیل دچار مشکل شده بودند و هوادریا به کمک آنها شتافت در شرایط فعلی نیز این آمادگی را داریم که به یاری هموطنان بشتابیم.

امیر روح الامینی با تاکید براینکه ما شرایط فعلی کشور را مانند شرایط جنگ می دانیم و خود را در کنار مردم می بینیم، اضافه کرد: در شرایط فعلی نیروهای هوادریا در سراسر کشور در آماده باش هستند و حتی در ایام سال نو نیز مرخصی های نیروهای خودر ا لغو کرده ایم تا در صورت نیاز به امداد رسانی در بخش های مورد نیاز بپردازیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص جابجایی تجهیزات، بیماران و کادرهای درمانی توسط بالگردهای هوا دریا، افزود: یگان های پروازی نیروی دریایی ارتش هم در شمال و هم در جنوب آماده خدمت رسانی به شبکه بهداشت و در مان کشور هستند.

2727

کد خبر 1365012

برچسب‌ها