آماده سازی ۲ باشگاه ورزشی برای نقاهتگاه بیماران کرونایی / ۳ پزشک در ایلام به کرونا مبتلا شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سه پزشک شاغل در بیمارستان های این استان به بیماری کرونا مبتلا شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از ایلام، محمد کریمیان در گفت و گویی  اظهار داشت: این سه پزشک دارای علایم کرونا و مشکوک به ابتلا بودند که جواب قطعی آزمایش آنها مثبت شد.
وی اظهار داشت: کارکنان و نیروهای بخش بهداشت و درمان بیمارستان ها جزو پرخطرترین اقشار در زمینه ابتلا به کرونا هستند و خدمت آنها به بیماران کرونا نوعی جانفشانی محسوب می شود.
وی تاکید کرد: مردم باید با رعایت اصول بهداشتی و ماندن در خانه از گسترش بیماری جلوگیری کنند تا جان خود آنها و همچنین کارکنان حوزه بهداشت و درمان در خطر نیفتد.  
آماده سازی ۲ باشگاه ورزشی برای نقاهتگاه بیماران کرونا
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از آمادگی و ضدعفونی دو باشگاه در استان و تلاش برای تجهیز آنها در استان خبر داد و گفت: در تلاش هستیم که دو باشگاه شهدای قلاویزان و خانه بسکتبال ایلام به عنوان نقاهتگاه بیماران بهبود یافته تجهیز شوند.
کریمیان از ایجاد دلهره و هراس توسط برخی افراد درفضای مجازی انتقاد کرد و افزود: در این شرایط نیاز به همکاری و همراهی بیشتری است تا خود رسانه های فضای مجازی به آگاه سازی مردم بپردازند و از ایجاد ترس و وحشت که موجب کاهش سیستم ایمنی بدنی افراد می شود، بپرهیزند.
وی یادآور شد: در ۷۲ ساعت گذشته خوشبختانه هیچ مورد فوت ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این استان ثبت نشده است.
وی تاکید کرد: امروز تعداد بیماران مبتلا به کرونا در ایلام با ۶ مورد مثبت جدید به ۸۳ نفر رسید که از این تعداد ۴۰ بیمار بهبود یافته، ۳۷ نفر بستری و قرنطینه هستند و ۶ نفر نیز فوت کرده‌اند.

46
 

کد خبر 1365025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =