پویش آواز برای مقابله با کرونا در ایتالیا را ببنید/عکس

ایرنا نوشت: مردم ایتالیا این روزها با هدف بالا بردن روحیه عمومی برای مقابله با بیماری کرونا، ضمن ماندن در خانه‌ها، هر روز در بالکن یا از پشت پنجره خانه‌هایشان آواز می‌خوانند و موسیقی می‌نوازند.

این روزها ایتالیا سخت گرفتار کرونا است و بعد از چین، بیشترین میزان افراد مبتلا به این بیماری مسری و مرگ و میر ناشی از آن را دارد.

مردم این کشور در قرنطینه سراسری در شهرهای مختلف در خانه ها به سر می‌برند، از شهر سالرنو تا ناپل گرفته تا پالرمو و تورین در ابتکار و پویشی جالب، هم برای اینکه حوصله شان در خانه ها سر نروند و هم برای اینکه به دیگر شهروندان و هم میهنان خود در این شرایط سخت روحیه بدهند، بالکن خانه را به کنسرت های کوچک موسیقی تبدیل کرده اند.

این پویش نه تنها در شبکه های اجتماعی ایتالیا ، بلکه در دیگر کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا وسوئد هم رونق گرفته و از هر شهروندی که توانایی خواندن یا نواختن آلات موسیقی دارد، دعوت شده به این پویش بپیوندد.

در تصاویر ویدئویی منتشر شده از این پویس مشاهده شده که کلودیا پوچینی و آندرآ زوکو دو معلم موسیقی در حال اجرای موسیقی در بالکن منازل خود هستند.

لوئیس کاپالدی خواننده اسکاتلندی نیز از یک خواننده قرنطینه شده در منزلش که در بالکن مشغول به خواندن آواز بود، قدردانی کرد.

این پویش بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته است.

310 310

کد خبر 1365106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =