بحران ماسک و دعوان رهبران اروپایی؛ عقب نشینی برلین مقابل بروکسل

فارس نوشت: در پی انتقادات بروکسل از آلمان، دولت این کشور اعلام کرد فرمان صادر شده در خصوص عدم صادرات اقلام بهداشتی را اصلاح می‌کند.

 دولت آلمان اعلام کرد در توافق با اتحادیه اروپا فرمانی را که پیش‌تر درخصوص عدم صادرات اقلام بهداشتی صادر کرده بود، اصلاح می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وزارت اقتصاد آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هدف دولت مراقبت از مردم آلمان است. به‌طور برابر، اصول اساسی دولت اطمینان از حفظ همبستگی با اروپا در زمان بحران [شیوع] ویروس کرونا است».

این بیانیه افزود: «هر دو هدف از طریق فرمان صادر شده قابل دستیابی خواهند بود. تحت اصلاحات جدید، آژانس مربوطه می‌تواند صادرات اقلام مراقبتی نظیر را افزایش دهد. برای مثال جهت تمرکز بر تهدیداتی که متوجه اعضای اتحادیه اروپا شده است».

روز شنبه «اورسولا فن در لین» رئیس کمیسیون اروپا در اظهاراتی انتقادی گفته بود محدودیت های اعمال شده برای صادرات لوازم پزشکی از سوی برخی کشورها از جمله فرانسه و آلمان، بازار واحد اتحادیه اروپا را در زمانی که نیاز به اقدامات عملی وجود دارد، تضعیف می‌کند.

تا کنون در آلمان به تنهایی حدود ۴۶۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است که از این میان ۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین در سطح جهانی، آمار مبتلایان ۱۵۷۲۰۳ نفر و شمار جان باختگان در اثر ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» به نزدیک ۶ هزار نفر رسیده است.

310 310

کد خبر 1365130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =