۰ نفر
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
درهای مسجدالاقصی هم بسته شد

فارس نوشت: اداره اوقاف اسلامی شهر قدس اشغالی از بسته شدن مصلاهای مسجدالاقصی و مسجد قبة الصخره به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

شیخ «عمر کسوانی» مدیر مسجدالاقصی امروز یکشنبه گفت که اداره اوقاف اسلامی تصمیم به تعطیلی مصلاهای مسجدالاقصی به منظور حفظ سلامت نمازگزاران گرفته است.

خبرگزاری رویترز به نقل از شیخ کسوانی گزارش داد که «نماز در صحن‌های مسجدالاقصی اقامه خواهد شد و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در داخل مسجد ادامه دارد».

او افزود که تعطیلی مصلاهای مسجدالاقصی تا اطلاع‌ ثانوی ادامه دارد.

از سوی دیگر وبگاه فلسطینی «سما» گزارش داد که رژیم صهیونیستی از صبح امروز یکشنبه تعدادی از دروازه‌های مسجدالاقصی را به بهانه شیوع ویروس کرونا بسته است.

پلیس رژیم اشغالگر به نگهبانان مسجدالاقصی گفته است که باب القطانین، الحدید و الغوانمه نباید باز شود و تنها اجازه گشودن باب الاسباط، باب ملک فیصل، المجلس و السلسله را دارند و علاوه بر آن تمامی مصلاهای سرپوشیده نیز باید تعطیل شود.

این اقدام پلیس رژیم صهیونیستی در حالی صورت گرفت که این رژیم باب المغاربه را برای ورود غیرقانونی شهرک‌نشینان به صحن‌های مسجدالاقصی باز کرده و خاخام‌های صهیونیست امروز به بهانه دعا برای رفع شیوع ویروس کرونا، برای تجمع در مسجدالاقصی فراخوان داده‌اند.

در همین ارتباط وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی به ۲۰۰ نفر افزایش یافت.

310 310

کد خبر 1365132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =