افراد شرکت‌کننده در چهارشنبه سوری شهر بابل ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند

ایرنا نوشت: دادستان عمومی و انقلاب بابل گفت: حضور در تجمعات مراسم چهارشنبه سوری دراین شهرستان باعث شیوع کرونا شده و افراد شرکت کننده به ناچار ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند.

 حجة الاسلام اسماعیل ملاکریمی اظهار داشت: هیچ فردی در تجمعات حاضر نشود چرا که این امر با توجه به شرایط موجود، شیوع کرونا را تشدید می کند.

وی افزود: شرکت در تجمعات مراسم چهارشنبه سوری در سالجاری تهدید علیه بهداشت عمومی و اخلال در نظم و آسایش محسوب می شود و فرد تجمع کننده ۱۴ روز قرنطینه می شود.

وی در بخش دیگری بیان کرد: نظارت بر تعطیلی بازار تشدید می شود و واحدهای خدماتی که مایحتاج عمومی به مردم ارائه می دهند باز خواهند بود.

ملاکریمی اظهار داشت: در صورت مشاهده و باز بودن دیگر واحدها بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی جرم تلقی می شود و بر این اساس واحد مورد نظر پلمب می شود.

وی افزود: بعد از عبور از فضای موجود واحدهای صنفی می توانند به کار خود ادامه دهند و زمان آن اطلاع رسانی خواهد شد.

فرماندار و رییس شورای تامین شهرستان بابل نیز روز گذشته اعلام کرد که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و شکست زنجیره انتقال آن بازار بابل تا پایان سال تعطیل است.

وی گفت که این تصمیم در شامگاه شنبه در جلسه شورای تامین شهرستان بابل اتخاذ شد و با واحدهای صنفی که از این قانون سرپیچی کنند، برخورد می شود.

 بنا بر بر تصمیم شورای تامین شهرستان بابل واحدهای خدماتی و صنفی اعم از خبازی، قصابی، خواربار فروشی، میوه فروشی ، فروشندگان مرغ و تخم مرغ، قنادی، خشکشویی و فروشندگان لوازم بهداشتی و تجهیزات پزشکی و ضد عفونی از این امر مستثنی هستند.

بر اساس آخرین گزارش دانشگاه  علوم پزشکی بابل، تاکنون تست ۲۵۰ بیمار کرونایی در این شهرستان مثبت اعلام شد و هم اکنون ۴۰۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری می باشند.

۲۳۵۲۳۷
کد خبر 1365184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =