مساجد کمیته‌هایی برای کمک نیازمندان تشکیل دهند

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: خوب است در این روزها اهل ایمان مواظبت‌های لازم را نسبت به کسانی که به خاطر تعطیل شدن کارها، مشکلات معیشتی پیداکرده‌اند، داشته باشند.

به گزارش خبرآنلاین استان البرز ، نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی با حضور در مصلی کرج از بخش‌های مختلف مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز بازدید به عمل آورد.

امام‌جمعه کرج ضمن عرض خدا قوت به پرسنل این مرکز، در جریان آخرین اقدامات پیشگیرانه در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در مساجد استان البرز قرار گرفت.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه تمام برنامه‌های دستگاه‌ها و سازمان‌های استان در مساجد باید با هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد البرز انجام شود، اظهار کرد: تمامی برنامه‌های دستگاه‌های استان به‌خصوص برنامه‌های فرهنگی و تربیتی باید طی توافق‌نامه‌ای با مرکز رسیدگی به امور مساجد البرز صورت پذیرد.

وی با تأکید بر توزیع نظام‌مند برنامه‌های فرهنگی در تمامی مساجد استان، عنوان کرد: باید انجام برنامه‌های فرهنگی محدود به تعدادی مسجد شاخص در استان نشود و همه مساجد البرز از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری بابیان اینکه امور بانوان در مساجد استان تشکیل شود، بیان داشت: امور بانوان در مساجد هر منطقه زیر نظر دبیر امور مساجد در آن منطقه تشکیل شود.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه تمام اولیاء و ائمه مساجد در امر خدمت‌رسانی به مردم در جهت ریشه‌کن کردن ویروس کرونا فعالانه شرکت کنند، اظهار داشت: مساجد با همکاری گروه‌های جهادی و بسیجی اقدام به ضدعفونی کردن و گندزدایی معابر و محلات کنند.

وی با تأکید بر اینکه کمیته‌هایی با محوریت مساجد و خیرین برای رسیدگی به خانواده‌های نیازمندان و مستمندان تشکیل شود، خاطرنشان ساخت: خوب است در این روزها اهل ایمان مواظبت‌های لازم را نسبت به کسانی که به خاطر تعطیل شدن کارها، احتیاجاتی دارند و مشکلات معیشتی پیداکرده‌اند، داشته باشند.

گفتنی است در ابتدای این بازدید حجت‌الاسلام‌والمسلمین منطقی سعادتی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد البرز به ارائه گزارشی از وضعیت مساجد استان پرداخت.

۴۶

کد خبر 1365536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =