ویروس کرونا به ناو جنگی یو اس اس باکسر آمریکا رسید

فارس نوشت: نیروی دریایی آمریکا روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که برای اولین بار آزمایش ویروس کرونا یکی از ملوان‌های آمریکایی سوار بر ناو این کشور مثبت اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آزمایش ویروس کرونا یک ملوان آمریکایی ناو جنگی آبی-خاکی در بندر «سن دیه‌گو» مثبت اعلام شده است و بنا به گفته نیروی دریایی آمریکا، وی هم‌اکنون در خانه خود در قرنطینه به سر می‌برد و آندسته از پرسنل نظامی که با وی در تماس نزدیک بوده‌اند، هشدار دریافت کرده‌اند و هم‌اکنون در خانه‌هایشان در قرنطینه هستند.

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هیچ یک از آنها در حال حاضر در کشتی نیستند. ناوهای نیروی دریایی آمریکا به صورت روزانه فرایند پاکسازی و نظافت را به منظور سلامت و جلوگیری از شیوع این بیماری (کرونا) انجام می‌دهد».

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که ملوان مبتلا به کرونا در ناو جنگی «یو اس اس باکسر» بوده است.

طبق این گزارش، ابتلای این نظامی آمریکایی، جدیدترین مورد از درگیری ارتش آمریکا با کرونا ویروس است و پیش از این یکی از تفنگداران آمریکایی که در یکی از سازمانهای دفاعی کلیدی آمریکا در نزدیکی پنتاگون کار می‌کرده و یک سرباز آمریکایی در دفتر ارتش آمریکا در اروپا در آلمان به این ویروس مبتلا شده‌ بودند.

ویروس خطرناک کرونا در ناو جنگی آمریکا جای نگرانی زیادی دارد زیرا ملوان‌ها در مجاورت یکدیگر کار می‌کنند و هم‌اکنون نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده است که عملیات پاکسازی و نظافت و ضدعفونی کردن تمامی یو اس اس باکسر  انجام گرفته است.

310311

کد خبر 1365591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =