مسکو: تروریست‌های ادلب یا باید نابود شوند یا محاکمه

فارس نوشت: دولت روسیه با هشدار درباره عدم پایبندی تروریست‌های حاضر در استان ادلب (سوریه) به توافق آتش‌بس، دو راه را پیش روی آنها گذاشت؛ نابودی یا محاکمه.

به نوشته خبرگزاری «اینترفکس»، در این بیانیه تصریح شده است که گروه‌های تروریستی حاضر در ادلب، توافق‌های آنکارا و مسکو برای برقراری آتش‌بس در این منطقه را به رسمیت نمی‌شناسند.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که تروریست‌های حاضر در استان ادلب یا باید از پای در بیایند یا تحت پیگیرد قانونی قرار گرفته و محاکمه شوند.

رؤسای جمهور روسیه و ترکیه هفته قبل در کنفرانس خبری مشترک، از توافق دوجانبه بر سر اعمال آتش‌بس در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه خبر دادند.

آنکارا و مسکو توافق کردند برای نظارت بر منطقه کاهش تنش، در شهرک‌های نزدیک ادلب گشت‌زنی‌های مشترک برقرار کنند. همچنین مقرر شده  در طول بزرگراه اِم۴ سوریه یک گذرگاه امنیتی به عمق ۶ کیلومتر هم از شمال و هم از جنوب ایجاد شود. قرار است بر سر سایر ملاک‌ها ظرف ۷ روز آینده تصمیم‌گیری شود.

«اُلِگ ژوراولف» رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه بامداد یکشنبه گفته بود: «طی دو روز گذشته، دو مرتبه حمله خمپاره‌ای توسط سازمان تروریستی جبهة‌النصره در مناطق مسکونی سراقب در استان ادلب و جناقیق در استان لاذقیه گزارش شده است». 

همچنین امروز وزارت دفاع روسیه از انجام شدن اولین گشت مشترک این کشور با ترکیه در استان ادلب و در طول بزرگراه استراتژیک «اِم۴» خبر داد.

310311

کد خبر 1365646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =