واکنش مدیر حوزه‌های علمیه به  اظهارات مولوی عبدالحمید /توهمات ناروا نمی‌تواند شیعه و سنی را از هم جدا کند

مهر نوشت: مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پیامی با بیان اینکه برخی نغمه‌های ناسنجیده با توهمات ناروا به آتش اختلافات دامن می‌زنند، تأکید کرد: علمای اسلام و مردم عزیز ندای وحدت و همبستگی فریاد کنند.

آیت الله علیرضا اعرافی، در پیامی به مدیر حوزه علمیه کردستان، این استان را نماد اخوت اسلامی خواند و با تقدیر از علمای سنی و شیعه، تصریح کرد: برخلاف برخی نغمه‌های ناسنجیده که این روزها و در این شرایط رنج آور و چالش بزرگ ملی با توهمات ناروا به آتش اختلافات دامن می‌زنند، علمای اسلام و مردم عزیز اعم از شیعه و سنی و همه اقوام ندای وحدت و همبستگی و انسجام فریاد کنند و پرچم سرافرازی و پیروزی ایران و اسلام و انقلاب برافرازند و قلب نورانی پیامبر رحمت (ص) خشنود سازند.

متن پیام مدیر حوزه‌های علمیه کشور در ادامه می‌آید:

«مدیر ارجمند حوزه کردستان دام مجده

سلام و درود

صمیمانه از تلاش‌های ارزنده جناب عالی و دوستان و همکاران و طلاب ارجمند و علمای اعلام و حوزه‌های علمیه و مدارس دینی و نهادهای دینی و فرهنگی و حوزوی آن استان تقدیر و تشکر می‌کنم و امیدوارم با هماهنگی کامل شاهد فصلی نو و درخشان در خدمت خالصانه روحانیت و حوزه و مراکز دینی به مردم شریف آن استان باشیم و بار دیگر مردم عزیز اعم از شیعه و سنی و همه اقوام و گروه‌ها طعم دلپذیر همدلی و دوستی و همکاری همگانی از سوی همه طبقات و نیز خدمتگزاری و مهربانی و شفقت روحانیت وعالمان دین را بچشند.

به همه دوستان و عزیزان و طلاب و بسیجیان و نیروهای مردمی و مسئول ابلاغ سلام و سپاس نمائید.

مواد سیزده گانه بیانیه جدید و بیانیه پیشین منشور حرکت امروز و فردای حوزه و روحانیت و علمای اسلام در مواجهه با حوادثی از این دست است.

امیدوارم آن استان، که همواره نماد تاریخی تعامل و تعایش اقوام و مذاهب و مظهر اخوت اسلامی بوده است، در این حادثه نیز سرمشق همبستگی در مبارزه با کرونا و تعاون و تکافل اجتماعی و فرهنگی و اسلامی باشد و برخلاف برخی نغمه‌های ناسنجیده که این روزها و در این شرایط رنج آور و چالش بزرگ ملی با توهمات ناروا به آتش اختلافات دامن می‌زنند، علمای اسلام و مردم عزیز اعم از شیعه و سنی و همه اقوام ندای وحدت و همبستگی و انسجام فریاد کنند و پرچم سرافرازی و پیروزی ایران و اسلام و انقلاب برافرازند و قلب نورانی پیامبر رحمت (ص) خشنود سازند. باذن الله تبارک و تعالی.

حفظکم الله و رعاکم و جعلکم فی درعه الحصینه بفضله و منه.»

۲۷۲۱۵
کد خبر 1365756

برچسب‌ها