۰ نفر
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۸
شیب تند صعودی بیماری کرونا در کردستان

در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان اضافه شد و بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۶۵نفر از افراد بستری به بیماری کرونا قطعی است.

به گزارش خبرآنلاین از کردستان ، رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان  اظهار داشت: آمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۶۵ نفر، بانه ۳۵ نفر، سنندج ۲۲ نفر، کامیاران پنج نفر، قروه ۱۲ نفر، مریوان پنج نفر، دیواندره هشت نفر، بیجار ۱۰ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است.
دکتر فرزین رضاعی اضافه کرد: تاکنون ۴۰۷ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۱۶۵ نمونه مثبت بوده و نمونه آزمایش ۲۱۱ نفر نیز منفی بوده و جواب آزمایش افراد باقی مانده نیز هنوز مشخص نشده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به جانباختن ۲ بیمار دیگر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، یادآور شد: تعداد فوتی‌های مبتلا به کرونا از ابتدای درگیری استان تا به امروز به ۱۶نفر رسیدکه این تعداد شامل ۹ نفر در سقز، ۲ نفر در سنندج، یک نفر در مریوان، سه نفر در قروه و یک نفر هم در بانه است.
از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، هزار و ۵۳مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و مجموع مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر رسید.
از بین بیماران جدید شناسایی شده، ۱۲۹ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان بیماری کرونا در کشور تا ۲۶ اسفند ۹۸) به ۸۵۳ نفر رسید.
تا کنون چهار هزار و ۹۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.

46

کد خبر 1365807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =