آمریکا کرونا را مجددا ویروس چینی خواند/واکنش پکن

فارس نوشت: وزارت خارجه چین مراتب اعتراض شدید خود را به استفاده از عبارت «ویروس چینی» به جای «ویروس کرونا» از سوی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد.

وزارت خارجه چین به توئیت شب گذشته «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که در آن(احتمالا به صورت عمدی) از واژه ویروس چینی به جای عبارت ویروس کووید-19 استفاده کرده بود شدیدا اعتراض کرد.

ترامپ شب گذشته در حساب توئیتری خود نوشت: «آمریکا قویا از صنایعی مثل ایرلاین‌ها و دیگر صنایع که به طور خاص تحت تاثیر ویروس چینی قرار گرفته‌اند حمایت خواهد کرد. ما قویتر از قبل خواهیم شد.»

به نظر می‌رسد ترامپ عمدا از واژه ویروس چینی به جای ویروس کرونا استفاده کرده است تا عامل تضغیف اقتصاد آمریکا را به چین نسبت دهد.

این درحالیست که عملکرد ترامپ و دولتش برای جلوگیری از شیوع این ویروس در آمریکا و همچنین نحوه پاسخگویی آنها به کنترل این ویروس شدیدا مورد انتقاد مردم و محافل سیاسی آمریکا است.

تعلل دولت آمریکا در نحوه مواجهه با ویروس کرونا باعث افت شدید بازارهای بورس این کشور شده است. فدرال رزرو آمریکا روز یک شنبه برای کاهش تاثیر منفی شیوع کرونا بر بازارهای مالی و تجاری آمریکا نرخ بهره را به صفر نزدیک کرد اما با این حال بازارهای بورس آمریکا در روز دوشنبه باز هم ریزش کردند.

310312

کد خبر 1365994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =