رئیس اورژانس همدان: احداث بیمارستان صحرایی برای پذیرش بیماران کرونایی در همدان

رئیس اورژانس و مدیر حوادث پیش بیمارستانی همدان گفت: برای پذیرش بیماران کرونایی، بیمارستان صحرایی در میدان امام حسین(ع) همدان برپا شده است.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر حبیب الله معصومی، رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از برپایی بیمارستان صحرایی برای پذیرش احتمالی بیماران مبتلا به کروناویروس در استان همدان خبر داد و افزود: این بیمارستان صحرایی برای حفظ آمادگی در شرایط بحرانی ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه پذیرش بیمار طی بازده زمانی کوتاهی در بیمارستان‌ها افزایش یابد احداث بیمارستان صحرایی ضرورت پیدا می‌کند بنابراین این بیمارستان در حوالی میدان امام حسین(ع) شهر همدان دایر شد.

دکتر معصومی اضافه کرد: این بیمارستان هفت چادر با ظرفیت استقرار ۳۰ تخت دارد که در صورت نیاز تعداد تخت ها افزایش می یابد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان افزود: دانشگاه باید طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، فضایی برای گذراندن دوران نقاهت بیماران بهبود یافته درنظر بگیرد که بیمارستان ارتش همدان برای این موضوع در نظر گرفته شده اما این بیمارستان صحرایی نیز می‌تواند در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

وی اظهار داشت: دو دستگاه اتوبوس یکی به‌ عنوان اتاق عمل سیار و دیگری اتوبوس آمبولانس نیز در این مجموعه ارائه خدمت می‌کنند که از ظرفیت حمل ۹ بیمار به طور همزمان برخوردار است و اتوبوس اتاق عمل نیز با تجهیزات کامل جراحی می‌تواند در جراحی و ریکاوری بیماران مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

معصومی گفت: این مجموعه کاملاً مشابه یک بیمارستان، قابلیت بهره‌برداری دارد و دارای بخش‌های اورژانس، تریاژ و ... بوده و می‌توان به صورت جانبی آزمایشگاه و داروخانه نیز به این مجموعه اضافه کرد، از این مجموعه در درمان‌های سرپایی و در صورت لزوم در بستری کردن بیماران و انتقال به بیمارستان‌های دیگر شهر نیز می توان استفاده کرد.

46

کد خبر 1366012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =