بودجه ۱۶۰میلیارد تومانی شهرداری منطقه سه امسال محقق می‌شود

ابراهیم عصارزاده: بودجه درآمدی منطقه۳ شهرداری قزوین ۱۶۰میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود و خوشبختانه تا پایان سال تمام آن محقق خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منطقه سه یکی از مناطق شهرداری قزوین که در عرصه ارائه خدمت به شهروندان قزوین همیشه پیشتاز است. در محدوده فعالیت این شهرداری که به نوعی قلب پیشرفت و نوآوری و گسترش شهر قزوین به حساب می‌آید، جمعی از جوانان و پرسنل باتجربه شهرداری قزوین با انگیزه‌ای مضاعف در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند. 
مدیریت این منطقه پیشرو با مهندس "محمدابراهیم عصارزاده" چهره آشنا ولی جوان شهرداری است که در عین جوانی با سال‌ها تجربه فعالیت در بخش مختلف شهرداری، سراپا انگیزه است تا با راهکارهای خود لبخند رضایت را بر لب شهروندان فهیم قزوینی بنشاند. در آخرین روزهای اسفند با وی همکلام شدیم تا با بخشی از اقدامات انجام شده دراین منطقه آشنا شویم. 
آقای مهندس عصارزاده بفرمایید عمده‌ترین پروژه‌های اجرایی در سال۱۳۹۸ شهرداری منطقه۳ قزوین چه بوده است؟
ما در این منطقه براساس سیاست‌گذاری‌های شورای اسلامی شهر و مهندس طاهرخانی شهردار قزوین، خدمت‌رسانی و جلب رضایت شهروندان را به عنوان هدف کلی و اصلی مدنظر قراردادیم. تمامی پرسنل و مجموعه ما در بخش‌های مختلف هم‌راستا شدیم و برای نیل به این هدف و بر این اساس، شهرداری منطقه سه پیشتاز خدمت‌رسانی به شهروندان قزوینی شده است. 
اما برخی از عمده‌ترین پروژه‌هایی که مدنظر داشتیم و انجام شده است؛ شامل نورپردازی بلوار ملاصدرا، پیاده‌روسازی بلوار امیرکبیر، احداث پارک شهروندی، فاز یک پارک امام علی(َع)مینودر، بازگشایی خیابان دندانپزشکی بلوار مطهری، بازگشایی خیابان شهیدمصیب مرادی، آماده‌سازی فضا و نورپردازی بلوار امام علی(ع)به طول سه کیلومتر، اجرا و احیای فضای سبز شهری در منطقه مینودر، احداث پارک امیرکبیر پونک، تعریض جاده اسماعیل‌آباد، راه‌اندازی ناحیه شهری عظیمیه برای رضایت شهروندان اسماعیل آباد و...، تعریض پل نجف‌آباد و پروژه‌های بسیار دیگری می‌باشد. 
آقای شهردار وضعیت بودجه‌ای و درآمدی شهرداری منطقه سه قزوین چگونه است؟ 
متاسفانه با توجه به شرایط رکود اقتصادی؛ تعداد ساخت و ساز کاهش پیدا کرده است که این موضوع بر منابع درآمدی شهردار قزوین تاثیر خود را خواهد گذاشت ولی براساس تاکیدات آقای مهندس طاهرخانی شهردار قزوین، علیرغم مشکلات و تنگناها هیچگونه کم و کاستی در ارائه خدمات به شهروندان نداشتیم. باتوجه به اینکه بودجه درآمدی منطقه۳ شهرداری قزوین ۱۶۰میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود و خوشبختانه تا پایان سال تمام آن محقق خواهد شد، منطقه سه در تحقق درآمدهای شهرداری قزوین، همیشه پیشتاز است. 
برای سال آینده چه برنامه‌ها و پروژه‌های شاخصی را مدنظر دارید؟  
ما در توسعه فضای سبز و پارک‌ها ۲پروژه عمرانی شاخص داریم که احداث پارک آفرینش در انتهای نوروزیان و جنب رودخانه نوروزیان در دست کار است و همچنین با توجه به اینکه قزوین شهر دوستدار کودک نامگذاری شده است، احداث پارک کودک از جمله مهم‌ترین برنامه‌های ما در سال آینده خواهد بود و در ادامه فعالیت‌های روتین عمرانی و خدماتی را هم انجام خواهیم داد.
از اقدامات انجام شده در اسماعیل‌آباد هم بگویید؟ 
ممیزی نوسازی یکی از راهکارهای موقعیت‌یابی قطعات ملکی بر روی نقشه در شهرداری‌ها است و در نقشه‌های تهیه شده، ضمن بررسی در نرم‌افزارGIS و بانک اطلاعاتی آن، می‌توان با لینک شدن قطعات ملکی براساس کدهای نوسازی، عملیات جستجوی اطلاعات و گزارش‌گیری در مورد هر پلاک را به راحتی اجرا کرد و از اطلاعاتی مانند طرح‌ها، ضوابط و مقررات شهرسازی، ارزش معاملاتی املاک برای محاسبات عوارض شهرداری، کمیسیون ماده۱۰۰ و... در سامانه شهرسازی بهره‌برداری کرد. 
بدین ترتیب مشکلاتی که شهرداری منطقه سه در این زمینه در سال‌های قبل در محدوده اسماعیل‌آباد با آن مواجه بوده، برطرف شده و هم اکنون اطلاعات از پرونده فیزیکی به پرونده دیجیتال تبدیل شده است و این امر باعث تسهیل و تسریع در روند کار و ارائه هر چه بهتر و سریع‌تر خدمات به اهالی آن ناحیه خواهد شد.
آقای مهندس به احداث پارک شهروندی اشاره داشتید؛ لطفا در این رابطه توضیح بیشتری ‌دهید؟
این پروژه نخستین پروژه آموزش شهروندی با رویکرد مدیریت پسماند در سطح کشور است. عملیات اجرایی پروژه «پارک شهروندی» سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
پروژه پارک شهروندی در زمینی به مساحت یک هکتار در حال احداث است و شامل محوطه بوستان و ساختمان کلاس‌های آموزشی به مساحت ۷۵۰مترمربع در سه طبقه ۲۵۰متری می‌باشد.
مساحت کل محوطه حدود ۱۰هزار متر مربع است، ضمن اینکه اجرای کف‌پوش این پروژه نیز آغاز شده و متراژ کل کف‌پوش پارک ۳۷۰۰مترمربع است. همچنین نصب المان‌ها و مجسمه‌هایی مرتبط با مدیریت پسماند در پارک شهروندی توسط سازمان زیباسازی، در برنامه کار قرار دارد.
در رابطه با جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز چه اقداماتی صورت گرفته است؟ 
ازجمله فعالیت‌های واحد اجرائیات منطقه سه شهرداری می‌توان به صدها مورد ممانعت از ساخت‌وساز و تعمیرات غیرمجاز، صدها مورد اخطاریه کتبی جهت تعطیلی ساخت و ساز و اخذ تعهد کتبی از متخلفان اشاره کرد که در این زمینه واحد اجرائیات منطقه سه شهرداری قزوین شکایات مردمی را بررسی کرده و در طول سال اخطاریه‌های متعددی به متخلفان از طریق سامانه۱۳۷ صادر شده است.

۴۶

کد خبر 1366056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =