آخرین آمار از مقامات غربی درگیر کرونا / از 15 وزیر لهستانی تا ملکه انگلیس

تسنیم نوشت: کرونا تا به حال به بسیاری از نهادهای مهم غربی از جمله ناتو، بانک مرکزی اروپا، پارلمان فرانسه، پارلمان آلمان، کمیسیون اروپایی و حتی مقر سازمان ملل در نیویورک هم نفوذ کرده و برخی کارکنان این نهادها را به قرنطینه فرستاده است.

شیوع ویروس کرونا که سازمان جهانی بهداشت آن را «مهمترین بحران سلامت عصر حاضر» توصیف می‌کند همچنان رو به گسترش است و قربانیان بیشتری می‌گیرد.

کرونا که در آمریکا، اتحادیه اروپا و بیش از 120 کشور دنیا جولان می‌دهد و تاثیرات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی زیادی را با خود همراه داشته است هیچ حد و مرزی نشناخته و حتی بسیاری از مقامات بلندپایه دنیا را درگیر خود کرده است.

15 وزیر لهستانی قرنطینه شدند

پانزده وزیر دولت لهستان پس از اینکه آزمایش ابتلای میشال ووس، وزیر محیط زیست این کشور به ویروس کرونا مثبت اعلام شد، قرنطینه شدند.

وزیر فرهنگ انگلیس خودش را قرنطینه کرد. وزیر فرهنگ انگلیس اعلام کرد که به دلیل احتمال ابتلا به ویروس کرونا خود را قرنطینه کرده است.

ویروس کرونا ,

ملکه انگلیس خود را قرنطینه می‌کند

ملکه انگلیس از کاخ باکینگهام خارج شده و قصد دارد از ترس ویروس کرونا خود را قرنطینه کند.

همسر نخست وزیر اسپانیا به کرونا مبتلا شد

دفتر نخست وزیر اسپانیا اعلام کرد که همسر پدرو سانچز نخست وزیر این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده است.

ابتلای یک عضو دولت ماکرون به ویروس کرونا

وزیر مشاور در امور تغییرات زیست محیطی در دولت فرانسه به ویروس جدید کرونا مبتلا شد.

ویروس کرونا ,

وزیر دفاع آمریکا و معاونش قرنطینه شدند

«جاناتان هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا بین نظامیان آمریکایی و کارکنان وزارت دفاع، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا و معاونش «دیوید نورکوئیست» در حالت قرنطینه قرار گرفته‌اند.

رئیس دولت خودمختار کاتالونیا به کرونا مبتلا شد

منابع اسپانیایی از مثبت اعلام شدن آزمایش کرونای رئیس دولت خودمختار کاتالونیا خبر دادند.

ابتلای خاویر سولانا به کرونا

«خاویر سولانا» دبیرکل سابق سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به ویروس کرونا مبتلا شده و در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفته است.

ویروس کرونا ,

ایوانکا ترامپ در قرنطینه خانگی قرار گرفت

"ایوانکا ترامپ"، دختر و مشاور دونالد ترامپ که هفته گذشته با وزیر کشور استرالیا که درگیر کرونا شده است دیدار کرده بودند هم در حالت قرنطینه خانگی قرار گرفتند.

معاون دفتر رسانه‌ای کاخ سفید روز جمعه با تأیید خبر قرنطینه خانگی ایوانکا ترامپ مدعی شد که پزشکان کاخ سفید گفته‌اند که ایوانکا ترامپ نیازی به قرنطینه خانگی ندارد.

وزیر کشور استرالیا به کرونا مبتلا شد

وزیر کشور استرالیا هم از دیگر مقاماتی است که اخیرا رسانه‌های غربی از مثبت شدن تست کرونای وی خبر دادند. "پیتر داتون"، وزیر کشور استرالیا که هفته گذشته برای شرکت در یک نشست امنیتی-اطلاعاتی مشترک به واشنگتن سفر کرده و در جریان این سفر با «ویلیام بار» وزیر دادگستری آمریکا و «ایوانکا ترامپ» دختر و مشاور دونالد ترامپ دیدار کرده بود، روز جمعه از مثبت اعلام شدن نتیجه تست کرونای خود خبر داد.

ویروس کرونا ,

نخست وزیر کانادا و همسرش در قرنطینه قرار گرفتند

کرونا همچنین جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و همسرش سوفی ترودو را هم به قرنطینه فرستاده است. دفتر نخست وزیر کانادا اواخر روز پنج شنبه اعلام کرد که آزمایش کرونای سوفی ترودو پس از بازگشت از لندن مثبت شده است.

معاون وزیر بهداشت انگلیس به کرونا مبتلا شد

تست کرونای "نادین دورسس" معاون وزیر بهداشت انگلیس هم مثبت اعلام شده و او نیز در قرنطینه قرار گرفته است.

مقامات رومانی هم در قرنطینه قرار گرفتند

"لودویک اوربان"، نخست وزیر موقت رومانی هم روز جمعه اعلام کرد که وی و رهبران ارشد حزب پس از آنکه یکی از همکاران حزبی از لحاظ آزمایش کرونا مثبت شد خود را به صورت داوطلبانه قرنطینه می‌کنند. آزمایش "ویرژیل چیتاک"، عضو مجلس سنای رومانی که خیرا در جلسه خبری حزبی شرکت داشت مثبت شده است.

نفوذ کرونا به کابینه اسپانیا

کرونا همچنین به کابینه دولت اسپانیا هم نفوذ کرده و چندی پیش رسانه‌های محلی اعلام کردند که تست کرونای "ایرنه مونترو"، وزیر برابری این کشور هم مثبت شده است. دولت اسپانیا با مثبت شدن آزمایش کرونا مونترو، در صدد است از تمامی وزرای کابینه «پدرو سانچز» نخست‌وزیر اسپانیا آزمایش کرونا بگیرد و در همین راستا «پابلو ایگلسیاس» معاون نخست‌وزیر اسپانیا نیز قرنطینه شده است.

ابتلای وزیر فرهنگ فرانسه به کرونا

این ویروس همه گیر به مقامات فرانسوی هم رحم نکرده و چند روز پیش رسانه‌های محلی اعلام کردند که "فرانک رایستر"، وزیر فرهنگ فرانسه هم به این بیماری مبتلا شده و به قرنطینه رفته است.

کرونا همچنین تا به حال به بسیاری از نهادهای مهم غربی از جمله ناتو، بانک مرکزی اروپا، پارلمان فرانسه، پارلمان آلمان، کمیسیون اروپایی و حتی مقر سازمان ملل در نیویورک هم نفوذ کرده و برخی کارکنان این نهادها را به قرنطینه فرستاده است.

برخی رسانه‌های غربی همچنین از ابتلای چند تن از ژنرال‌های ارشد ناتو به این بیماری خبر داده‌اند.

2323

کد خبر 1366132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =