سردار رمضان‌شریف: تمام مراکز سپاه آماده مقابله با کرونا هستند/ فعالیت بیمارستان های نیروی زمینی سپاه در ۱۰ استان

فارس نوشت: سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در گفت‌وگو با وب‌سایتی لبنانی اعلام کرد، سپاه از روز اول اعلام ورود کرونا به ایران از آمادگی خود برای مقابله خبر داده و تمام مراکز آن آماده هستند.

از زمانی که ویروس کرونا وارد ایران شده تمامی طرف‌ها در داخل کشور دست به دست هم داده‌اند تا به مقابله با آن بپردازند.

در همین زمینه «رمضان شریف» سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به وبگاه لبنانی «العهد» گفت: از روز اول اعلام ورود ویروس کرونا به کشور، فرمانده کل سپاه با وزیر بهداشت تماس گرفت و از آمادگی تمامی بخش‌های سپاه برای کمک در زمینه پیشگیری و درمان خبر داد.

وی ادامه داد، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مراکز پزشکی سپاه و کادر بهداشتی آن وارد میدان شدند و در مرحله دوم کشور شاهد ورود بسیج مردمی، بسیج پزشکی، دانشجویی، روحانیون و شهروندان داوطلب در این زمینه بود.

رمضان شریف سپس تصریح کرد، در گامی دیگر مراکز نقاهت در استان‌ها و شهرهای مختلف شامل پانصد یا هزار تخت ایجاد شد و در این زمینه از تجربه سپاه در دوران مقدس برای درمان مجروحان شیمیایی کمک گرفته شد.

وی تأکید کرد: از سوی دیگر باید به کادر پزشکی نیز کمک می‌شد به همین دلیل از صد و سی هزار شخص فعال در زمینه پزشکی، پرستاری و بخش‌های مرتبط دعوت به عمل آمد و این افراد برای کمک به کادر پزشکی در صورت نیاز، آموزش دیدند.

سخنگوی سپاه گفت: تمام مراکز سپاه در تمام استان‌ها بویژه قم و گیلان آماده هستند و از تجربه‌های این دو استان در تمام مراکز سپاه در استان‌های دیگر نیز استفاده می‌شود.

وی در پایان اعلام کرد، تمامی توصیه‌های لازم به شهروندان در زمینه مقابله با کرونا انجام شده و تحولات جدید نشان می‌دهد ایران از این مشکل خارج خواهد شد.

فعالیت بیمارستان های نیروی زمینی سپاه در ۱۰ استان

همچنین به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در گفت‌وگویی درخصوص اقدامات انجام شده در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: بیمارستان های صحرایی، بیمارستان های استندبای و نقاهتگاه های نیروی زمینی سپاه در ۱۰ استان برای مقابله با ویروس کرونا خدمت رسانی می کنند.

وی افزود : بیمارستان های صحرایی نیروی زمینی سپاه در استان های قم، گلستان،  کاشان ، خراسان رضوی،  مازندران،  آذربایجان غربی،  آذربایجان شرقی،  خوزستان،  سیستان و بلوچستان و کرمانشاه فعال هستند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با تأکید بر فعالیت بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه در استان قم اظهار داشت: یک بیمارستان در استان قم آماده است تا در صورت نیاز خدمات پزشکی لازم را ارائه دهد ؛ سی و یک پزشک عمومی و متخصص و ۱۴ پرستار نیروی زمینی سپاه به منظور کمک برای مقابله با ویروس کرونا به دانشگاه علوم پزشکی قم خدمات لازم را ارائه کردند و  سردار مرتضوی به عنوان نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در قم انتخاب شد. 

سردار پورجمشیدیان با بیان فعالیت بیمارستان ۲۵۰ تخت خواب نیروی زمینی سپاه در استان گلستان ، یادآور شد:  ۳۵ بهیار و پرستار نیروی زمینی سپاه نیز به دانشگاه علوم پزشکی گرگان در زمینه مقابله با ویروس کرونا کمک کردند.

 معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: در کاشان، بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) به استعداد ۱۵۰ تخت خواب  مستقر شده است.

وی ادامه داد : بیمارستان صحرایی ۲۰۰ تخت و نقاهتگاه ۴۰۰ تخت در استان خراسان رضوی و شهر مشهد ؛ بیمارستان ۱۵۰ تخت بستری و نقاهتگاهی در شهر بابل در مازندران با محوریت بیمارستان شهید محلاتی تبریز ؛ بیمارستان ۲۰۰ تخت و نقاهتگاهی در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه و یک نقاهتگاه به استعداد ۱۵۰ تخت در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز توسط نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا مستقر شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان استقرار بیمارستان ۱۰۰ تخت خواب در استان خوزستان یادآور شد: این بیمارستان با محوریت بیمارستان شهید بقایی نیروی زمینی سپاه راه‌اندازی شده است. همچنین در استان سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان بیمارستان نبی اکرم (ص) نیروی زمینی سپاه یک بیمارستان و نقاهتگاه به استعداد ۱۰۰ تخت را راه اندازی کرده است.

سردار پورجمشیدیان با تشریح اقدامات بهداری نیروی زمینی سپاه در استان کرمانشاه گفت: یک بیمارستان صحرایی  به استعداد ۱۰۰ تخت توسط بیمارستان امام حسین (ع) نیروی زمینی سپاه در استان کرمانشاه راه اندازی شده است.

سردار پورجمشیدیان با بیان تلاش نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا در ابعاد پزشکی تجهیزاتی و بیمارستانی یادآور شد:  طبق دستور فوری سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ۷۰ درصد تخت های بیمارستان های نیروی زمینی سپاه به ویروس کرونا اختصاص یافت. 

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان حضور ۴۰۰ نیروی متخصص پزشکی ، بهیار و پرستار نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد : ۵۰ یگان نیروی زمینی سپاه نیز برای ضدعفونی معابر در سراسر کشور فعالیت می کنند.

وی در پایان با بیان اینکه خدمت به ملت نجیب ایران باعث افتخار نیروی زمینی سپاه است خاطرنشان کرد: برای از بین بردن این ویروس تا پایان در میدان خواهیم ماند و به وظیفه و تکلیف خود عمل خواهیم کرد.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1366218

برچسب‌ها