اگر ویروس کرونا نبود یک رکورد تاریخی در راه‌آهن ثبت می شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: استقبال از حوزه مسافری نشاندهنده رشد است و اگر ویروس کرونا شیوع پیدا نمی کرد یک رکورد تاریخی در جابجایی مسافر ثبت می‌شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در مراسم بهره برداری از ۳۲۲ دستگاه ناوگان ریلی و امضا شش تفاهمنامه که در شرکت راه آهن با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد؛ اظهار داشت: توسعه خطوط ایستگاهی و فرعی و همچنین افزایش سهم بار در راه‌آهن استراتژی درستی است که با نگاه بهره‌ور و اعتمادسازی متقابل منجر به امضا تفاهمنامه ای به ارزش ۱۳۷۳ میلیارد تومان شد.

این عضو کابینه دولت اقدامات انجام گرفته در دولت را بیانگر دست یافتنی بودن سهم ۱۶.۵ میلیون تن بار در بخش ریلی دانست.
وی افزود: استقبال از حوزه مسافری نشاندهنده رشد است و اگر ویروس کرونا شیوع پیدا نمی کرد یک رکورد تاریخی در جابجایی مسافر ثبت می‌شد.
وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: خط درود به طول ۲۸۰ کیلومتر بعد از یک دوره ۶۰ ساله بازسازی شد. به غیر از کرج-قزوین پروژه‌ بافق به تربت حیدریه را در دستور کار داریم.
وی از دریافت قسط اول راه‌آهن چابهار به زاهدان خبرداد و گفت: امیدواریم با رکورد متفاوت این پروژه را تکمیل کنیم.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تبصره ۱۸ قانون ارزشمندی است که باید مورد توجه بانک ها قرار گیرد.
اسلامی با اشاره به سهم ۱۰ میلیون تنی ترانزیت در سال که ۲ میلیون تن آن با ریل جابجا می شود، گفت: با پیوستن راه آهن ایران به یو آی سی سی و در صورت گسترش و توسعه بنادر شمالی می توان سهم ترانزیت کشور را با حمل بارهای عبوری اقیانوس هند به شکل ترکیبی به ۳۰ میلیون تن افزایش داد.

۲۲۳۲۲۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1366235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =