۲۳ اکیپ در مبادی ورودی و خروجی شهرهای لرستان مسافران را تست می‌کنند

معاون استاندار لرستان گفت: در مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان ۲۳ اکیپ برای انجام تست از مسافران مستقر شده است که در صورت برخورد با مورد مشکوک آنها را برای انجام فرآیند درمان به دانشگاه علوم پزشکی معرفی می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان ؛ محمود ثمینی عصر امروز در نخستین  کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد مدیریت بیماری کرونا اظهارداشت: برای مقابله با بیماری کرونا عملیات غربالگری در سطح استان لرستان انجام گرفت که لرستان در این زمینه رتبه دوم کشور را کسب کرد.

وی با بیان اینکه رعایت بهداشت، مهمترین اولویت شرایط کنونی است افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان، اقلام بهداشتی و مایحتاج اولیه مردم  تأمین و در اختیار آنها قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با تاکید بر اینکه نظارت بر توزیع اقلام بهداشتی و مایحتاج اولیه مردم و قیمت گذاری بر روی آنها به درستی باید انجام شود عنوان کرد: با توجه به نیاز اقشار آسیب پذیر جامعه، تدابیری اندیشیده شود تا مایحتاج اولیه مردم به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گیرد.

وی امنیت روانی جامعه را در شرایط کنونی بسیار مهم دانست و بیان کرد: با افرادی که اقدام به شایعه پراکنی و نشر اکاذیب ‌می‌کنند برخورد قانونی انجام می‌گیرد.

ثمینی با بیان اینکه در مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان لرستان 23 اکیپ  برای انجام تست از مسافران مستقر شده است گفت: در صورت برخورد با مورد مشکوک آنها را برای انجام فرآیند درمان به دانشگاه علوم پزشکی معرفی می‌کنند پس انتظار می‌رود مردم نیز با این اکیپ‌ها همکاری کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی به دستور مقام معظم رهبری نیروهای مسلح برای کمک به کادر پزشکی کشور وارد صحنه شده‌اند و تا کنون اقدامات مفیدی در جهت ضدعفونی و گندزدایی معابر، کمک به کادر درمانی و ایجاد نقاهتگاه‌ها انجام داده‌اند که جای تقدیر دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به دستورالعمل‌ها برای مقابله با ویروس کرونا تاکنون اقدامات بسیار خوبی انجام شده  و کارها به خوبی پیش می‌رود که امیدواریم با ادامه این روند شاهد حل مشکلات باشیم.

46

کد خبر 1366246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =