چه گروهی بیشترین اضطراب را درباره ویروس کرونا دارد؟

تسنیم نوشت: یک روانشناس بالینی درباره اضطراب و استرس افراد نسبت به ویروس کرونا توضیح داد.

سعید آزادی با اشاره به استرس و نگرانی خانواده‌ها درباره شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در این زمینه باید خانواده‌ها اطلاع داشته باشند که قطعاً با رعایت نکات بهداشتی و همچنین کاهش ترددها در سطح جامعه می‌توان بر این بیماری پیروز شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون در طی روز تماس‌های مکرری از سوی خانواده‌ها از طریق خط 1480 انجام می‌شود و در واقع خانواده‌ها از طریق این شماره مشاوره‌های لازم را از کارشناسان روانشانسی دریافت می‌کنند.

آزادی افزود: بسیاری از خانواده در تماس از طریق شماره اشاره شده عنوان می‌کنند که دچار استرس و اضطراب در ارتباط با ویروس کرونا شده‌اند و درخواست کمک می‌کنند که در همین زمینه کارشناسان از طریق مشاوره به آنها کمک می‌کنند تا اضطراب آنها کاهش یابد.

روانشناس بالینی ادامه داد: طبق آمار افرادی که دچار اختلالات وسواس فکری هستند بیشترین استرس و اضطراب را نسبت به بیماری کرونا دارند.

وی افزود: اضطراب می‌تواند روی سیستم ایمنی تأثیر منفی داشته باشد و بدن را در برابر بیماری‌ها تضعیف کند. گاهی نیز اضطراب باعث رفتارهای ناکارآمد می‌شود.اقداماتی که فرد مبتلا به اضطراب انجام می‌دهد و چرخه اضطراب خودش و دیگران را بیشتر می‌کند، شامل جستجوی مداوم خبر در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نامعتبر است، همچنین، عدم اطمینان و بزرگ نماییِ خطرات، از ویژگی‌های افراد مضطرب است. اشخاصی که از قبل دچار اختلال اضطراب منتشر، اختلال اضطراب بیماری و اختلال وسواسی جبری بوده‌اند، در این شرایط اضطراب را تجربه می‌کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 1366383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =