افزایش شمار مصدومان چهارشنبه سوری به ۹۴ نفر در آذربایجان‌شرقی

 رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: ۹۴ نفر در آیین‌های چهارشنبه سوری در آذربایجان شرقی مصدوم شدند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی آذربایجان‌شرقی، فرزاد رحمانی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران از مصدوم شدن ۷۰ مرد و ۲۴ زن در حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال خبر داد و افزود: یک‌ی از مصدومان در بیمارستان سینا، ۲ نفر در بیمارستان شهدا، ۲ نفر در بیمارستان نیکوکاری تبریز و یک نفر نیز در بیمارستان بناب بستری هستند.
وی اضافه کرد: سن ۳۸ درصد مصدومان بین ۶ تا ۱۸ سال بوده و ۵۱ درصد مصدومان را عابران و رهگذران تشکیل می دهند.
وی ادامه داد: دیشب ۶۰ نفر نیز با آسیب چشم به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند.
رحمانی با اشاره به وضعیت شهرستان‌های مختلف آذربایجان شرقی، اظهار کرد: ۷۲ نفر مصدوم از تبریز و چهار مورد از آذرشهر، یک مورد از شبستر، پنج مورد از بستان آباد، یک مورد از چاراویماق، یک مورد از کلیبر، یک مورد از مرند، چهار مورد از اسکو، دو مورد از هادیشهر و سه مورد از بناب، گزارش شده است.
شهرها و روستاهای  مختلف آذربایجان شرقی امروز در چهارشنبه آخر سال شاهد برپایی آتش بازی و انفجار مواد محترقه و آتش زا بود؛ این در حالی است که نخبگان استان با راه اندازی پویش های مختلف از مردم درخواست کرده بودند که با توجه به دشواری و سنگینی کار نظام درمان در شرایط حاضر، به آتش و حوادث ناشی از آن «نه» بگویند.

46

کد خبر 1366485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =