کدام مراجع تقلید اجازه بسته شدن درهای حرم حضرت معصومه (س) بخاطر جلوگیری از شیوع کرونا را داده بودند؟

ایرنا نوشت: تولیت حرم حضرت معصومه(س) درباره علت تعطیلی موقت حرم حضرت معصومه (س) و زمان بازگشایی مجدد این آستان مقدس توضیحاتی ارائه کرد و این تصمیم را بسیار سخت و تلخ دانست.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در یک فایل ویدیویی که بر روی کانال تلگرامی تولیت آستان حضرت معصومه (س) منتشر شد، در این زمینه افزود: به لحاظ شرایطی که امسال با آن مواجه هستیم، سعی کردیم بتوانیم امکان زیارت حضرت معصومه(س) را از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی برای زائران و مشتاقان آن حضرت فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: برنامه‌های متنوعی در این زمینه تدارک دیده‌شده است و با همکاری رسانه ملی و شبکه استانی نور برای خانواده‌ها قابل‌دسترسی خواهد شد.

وی در ادامه با بیان این‌که تعطیلی حرم حضرت معصومه(س) کاری بسیار سخت و تلخ برای همه ما بود، گفت: درباره ضرورت این کار از سه مرجع بزرگوار آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی و صافی گلپایگانی سوال شد و همه بزرگواران با بیان ضرورت‌های مختلف، بر این تعطیلی تاکید و بیان کردند این حرم‌ها باید در این ایام تعطیل شوند تا از این صحنه‌ها و عرصه‌ها برای مردم مشکلی به وجود نیاید.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) ابراز امیدواری کرد: با رفع مشکل کرونا و بازگشت آرامش نسبی به جامعه، مجددا طی مراسمی اقدام به بازگشایی حرم مطهر کنیم و مردم تا آن موقع جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1366498

برچسب‌ها