شماره حساب‌های خیرخواهانه متمرکز شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: شماره حساب‌های خیرخواهانه برای دریافت کمک‌های نقدی خیران در مقابله با بیماری کرونا باید متمرکز شده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین روز سه‌شنبه در سومین کمیته اجتماعی با موضوع وحدت رویه اجرای نذر خدمت و نذر سلامت برای مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: تعدد شماره حساب‌های اعلامی برای جمع آوری کمک‌های خیران در فضای مجازی باعث می‌شود تا شهروندان دچار سردرگمی شده و نتوانند به نحو مطلوب خدمت رسانی کنند.
وی با بیان اینکه جزیره‌ای عمل کردن در گرفتن کمک‌ خیران نمی‌تواند اهداف بهداشتی و سلامت را به درستی محقق سازد، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی به خوبی می‌داند که هم اکنون به چه میزان ماسک و لباس و تجهیزات بهداشتی نیازمند است و باید محور جمع آوری کمک‌های خیرخواهانه باشد.
بیدخام به جمع آوری ۳۷۰میلیون تومان کمک‌های نقدی از سوی خیران در ۲روز گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه کادر درمان و پزشکی کشور هم اکنون به عنوان خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند، باید این کمک‌های نقدی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد.
این مسئول تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که هم اکنون کادر درمان و پزشکی استان به لباس ضد کرونا و محافظ شیشه‌ای صورت نیاز دارند و باید بین این نیازها و مطالبات مردمی که فقط به ماسک و دستکش خلاصه می‌شود، تفاوت قائل شد و تولیدات اقلام بهداشتی را از یکدیگر تفکیک کرد.
بیدخام بیان کرد: هم اکنون علاوه بر سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های دیگری نظیر فنی و حرفه‌ای، آموزش و پرورش و جهاد دانشگاهی اعلام آمادگی کرده‌اند تا با در اختیار داشتن فضایی از ظرفیت خیران خودشان استفاده کنند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: تمام مراکزی که به تولید ماسک اقدام می‌کنند باید قبل از هرگونه اقدامی مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته و سپس به توزیع و تولید انبوه مبادرت ورزند که برای این کار باید بازدید میدانی کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی صورت پذیرد.

46

کد خبر 1366556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =