نیروگاه شهیدرجایی ۵۰۰هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده تولید می کند

نیروگاه شهیدرجایی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا، با تولید ۵۰۰هزار لیتر آب ژاول، به کمک نهادهای استان قزوین می رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فرهور مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی قزوین در تشریح اقدامات پیشگیرانه این شرکت برای مقابله با ویروس کرونا گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، این نیروگاه با استفاده از ظرفیت داخلی خود و با اولویت بخشیدن به تولید محلول ضدعفونی کننده، به تهیه ۵۰۰هزار لیتر آب ژاول برای تحویل به سازمان ها، ارگان ها، اداره ها و بیمارستان ها می پردازد. 
مدیرعامل نیروگاه در توضیح این مطلب افزود: طی درخواستی که از فرمانداری شهرستان آبیک داشته ایم، مقرر شد به طور روزانه، ۱۰هزار لیتر آب ژاول برای ضدعفونی کردن سطح شهر آبیک تحویل این نهاد شود. 
فرهور ادامه داد: علاوه بر این، نهادهایی که به طور مستقیم در مقابله با ویروس کرونا فعالیت دارند، براساس درخواست های اعلامی، نسبت به دریافت آب ژاول از نیروگاه اقدام کرده اند که تاکنون مقادیری به مدیرت بحران و هلال احمر استان قزوین، کمیته امداد امام خمینی شهرستان آبیک، ستاد نیروهای مسلح استان، پادگان شهدای جواد نیا، بیمارستان های رازی و بوعلی شهرستان قزوین و شهرداری شهرستان آبیک تحویل شده است.  
مدیرعامل نیروگاه بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان قزوین، این نیروگاه آمادگی دارد تا با تولید بیشتر آب ژاول، نیاز استان را به این محلول ضدعفونی کننده تامین نماید که برای این منظور، کارکنان نیروگاه به طور شبانه روز، فعالیت دارند. 
فرهور با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا در نیروگاه گفت: علاوه بر فعالیت در تامین محلول ضدعفونی کننده برای استفاده در استان قزوین، اقدامات مهمی هم در نیروگاه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده است که توصیه به کاهش سطح تماس افراد با یکدیگر، استفاده از کارت های مغناطیسی به جای ثبت اثر انگشت در هنگام تردد به شرکت و یا دریافت غذا، همچنین ضدعفونی کردن روزانه اتاق ها، سرویس های بهداشتی، سرویس های ایاب و ذهاب، کانتین های غذاخوری و ...، به همراه پایش سلامت کارکنان به طور روزانه، از مهم ترین اقدامات پیشگیرانه در این خصوص است. 
مدیرعامل نیروگاه در ادامه به نقش حیاتی نیروگاه در تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستان ها برای تداوم فعالیت تجهیزات پزشکی و فرآیند درمان و بهبود بیماران اشاره کرد و از متخصصان شاغل در نیروگاه ها به عنوان پشتیبانان پزشکان و پرستاران در مبارزه با ویروس کرونا یاد کرد. 
وی ادامه داد: تمهیداتی که برای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفته ایم، تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد داشت و امیداریم که با یاری پزشکان، پرستاران و کارکنان حوزه بهداشت و همراهی شهروندان گرامی در رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه، بتوانیم بر این شرایط فائق آییم. 
تولید محلول های ضدعفونی کننده از سوی نیروگاه شهید رجایی، تنها به منظور مشارکت در مقابله با ویروس کرونا و کمک به شهروندان انجام شده و کاملا غیرانتفاعی است.

46

کد خبر 1366570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =