نوروز آسمان کشور بارانی است/ احتمال سیل و آبگرفتگی در تهران

مهر نوشت: یک کارشناس هواشناسی به پیش بینی ۵ روزه هوای کشور پرداخت و با اشاره به کاهش دما در بسیاری از نقاط کشور از فعال شدن یک سامانه بارشی در تهران و احتمال سیل و طغیان رودخانه ها خبر داد.

امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی به پیش بینی ۵ روزه وضعیت جوی کشور پرداخت و با اشاره به اینکه سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال شده است، گفت: شدت بارش ها امروز در استانهای غربی کشور، از جمله کردستان، لرستان، ایلام، شمال شرق خوزستان، شمال البرز، قزوین و جنوب بوشهر و جزایر خلیج فارس بیشتر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بارش در بیشتر این مناطق به صورت باران و گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی شده است، ادامه داد: در مرکز، شمال خلیج فارس، و همه سواحل فردا با تداوم سامانه بارشی مواجه خواهند بود.

این کارشناس هواشناسی بیان داشت: جمعه در شمال شرق کشور و سواحل خزر شاهد بارش های پراکنده خواهیم بود و به تدریج این سامانه بارشی تا روز جمعه از کشور خارج می شود.

وی با اعلام این خبر که جمعه شب سامانه بارشی دیگری وارد آسمان غرب کشور می شود و شاهد بارش های پراکنده در زاگرس مرکزی خواهیم بود، گفت: این سامانه روز شنبه به نیمه غربی و جنوب کشور وارد و در مناطق سردسیر و مرتفع منجر به بارش برف منجر می شود.

نقشینه از افزایش شدت بارش در آذریابجان غربی، کردستان، زنجان، بوشهر، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، غرب کرمان، هرمزگان و جزایر مرکزی شرق خلیج فارس خبر داد و ابراز داشت: در استان های جنوبی و شرقی کشور بارش ها به صورت رگبار و تگرگ خواهد بود.

وی ادامه داد: روز یکشنبه به جز شمال شرق کشور، سایر مراکز استان ها بارندگی خواهند داشت و به این ترتیب در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، جنوب کرمان، استان مرکزی، غرب اصفهان و شرق سمنان شاهد بارش باران خواهند بود.

این کارشناس هواشناسی پیش بینی کرد: از بعدازظهر چهارشنبه به غیر از شرق کشور و از روز پنجشنبه در استان های واقع در البرز جنوبی شاهد وزش باد و در روز شنبه در سواحل شمالی و در روز سه شنبه در نیمه شرقی با کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما مواجه خواهیم شد.

به گفته وی تهران از امروز عصر شاهد فعالیت سامانه بارشی به ویژه در شمال استان به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود و در ارتفاعات بارش ها به صورت برف و باران رخ خواهد داد.
نقشینه با اشاره به اینکه از فردا شاهد کاهش شدت فعالیت این سامانه بارشی در تهران خواهیم بود گفت: آسمان تهران فردا ابری بوده و شاهد بارش های پراکنده خواهیم بود.
وی ادامه داد: با ورود موج دیگری از شنبه بعد از ظهر در تهران پیش بینی می کنیم بارش ها از روز یکشنبه در تهران آغاز شده آغاز شود.

۲۳۵۲۳۲
کد خبر 1366571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =