همراهی خوب مردم یزد با انتقال خون در شرایط شیوع کرونا/ فعالیت انتقال خون یزد در ایام نوروز

مدیر کل انتقال خون استان یزد از همراهی و استقبال خوب مردم برای اهدای خون در شرایط شیوع کرونا خبر داد و گفت: با وجود قرنطینه بودن در شرایط شیوع کرونا مردم یزد به مراکز اهدای خون مراجعه کردند.

نقی تقوایی در گفت و گو با خبرنگار خبر آنلاین گفت: مردم یزد نشان دادند در هر شرایطی هم وطنان خود را فراموش نمی کنند و زمانی که بدانند کسی نیاز به کمک دارد همراهی می کنند و امیدواریم این همکاری مردم در ایام نوروز هم ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه به خاطر استقبال خوب مردم یزد و اهدای خون در روزهای اخیر دست این مردم را می بوسیم، افزود: امیدواریم مردم یزد در ایام تعطیل عید هم جهت اهدای خون به این سازمان مراجعه کنند تا با کمبود خون مواجه نشویم.
تقوایی در ادامه با اعلام اینکه فقط روز اول عید نوروز و روز 13 فروردین مراکز انتقال خون تعطیل است، گفت:  تمام مراکز انتقال خون استان در ایام تعطیل عید شیفت صبح فعال و در روزهای عادی شیفت صبح و عصر فعالیت دارند و مردم می توانند جهت اهدای خون مراجعه داشته باشند.
وی اعلام کرد: تیم های سیار انتقال خون به علت شیوع کرونا فعلا فعالیت نمی کنند ولی تمام مراکز انتقال خون فعال هستند.
وی به اهدا کنندگان خون اطمینان داد مرکز انتقال خون در بالاترین حالت ایزوله و ایمنی و بهداشت قرار دارد و در شرایط عادی نیز مراکز انتقال خون طبق شیوه نامه هایی باید همیشه ایزوله بوده و ضدعفونی در بالاترین سطح را رعایت کنند.
وی گفت: تمام کادر مراکز انتقال خون از ماسک و دستکش استفاده می کنند و حتی به اهدا کنندگان خون هم ماسک و دستکش داده می شود.

48

کد خبر 1366601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =