تشکیل قرارگاه مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی در استان البرز

رئیس کل دادگستری استان البرز از تشکیل قرارگاه مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی استان خبر داد و گفت: با تشکیل این قرارگاه، موضوعات مرتبط به تغییر کاربری در هر نقطه از استان به صورت جدی مورد پیگیری و نظارت قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرآنلاین استان البرز، آیین تودیع و معارفه همزمان رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ با حضور رئیس کل دادگستری استان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، دبیر شورای تحول قضایی استان، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج، رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، امام جمعه و فرماندار ساوجبلاغ و جمعی از مسئولان محلی در دادگستری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این آیین که متاثر از شیوع ویروس کرونا بسیار ساده و مختصر برگزار شد حسین فاضلی هریکندی با عرض تسلیت به همه خانواده هایی که نزدیکان و عزیزان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده اند ابراز امیدواری کرد بیماران بستری شده با عنایات الهی و تلاش شبانه روزی پرشکان و پرستاران سریعتر بهبود یابند.

وی با اشاره به گذشت نزدیک به 9 ماه از انتصاب خود به عنوان رئیس کل دادگستری استان البرز توسط رئیس قوه قضائیه،  گفت: از همان ابتدا با توجه به برنامه های تحولی مدنظر آیت الله رئیسی و نیاز به چابک سازی در قوه قضائیه، ایجاد برخی تغییرات و جابجایی های مدیریتی در دادگستری استان البرز احساس شد ولی این تغییرات به بررسی های دقیق تر موکول شد.

عالی ترین مقام قضایی استان البرز با اشاره به تغییر هفت مدیر قضایی در دادگستری استان در روزهای آتی متذکر شد: این تغییرات را نباید به ناکارآیی تعبیر کرد بلکه شرایط ایجاب می کند تا از هر یک از خدمتگزاران دادگستری در پست های مختلفی استفاده شوند.

وی تصریح کرد: نباید فراموش کرد که مدیران در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و قوه قضائیه تکلیف مدار هستند و اگر خدمت در سنگری دیگر به ایشان تکلیف شود با اشتیاق خواهند پذیرفت.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان البرز در ادامه با اشاره به ویژگی های شهرستان ساوجبلاغ تصریح کرد: این شهرستان، یکی از قطب های صنعتی استان و کشور به شمار می رود که حفظ رونق در شهرک صنعتی و واحدهای تولیدی آن می تواند به حل مشکلات شهرستان و استان کمک کند بنابراین ایجاب می کند مسئولان قضایی شهرستان در تعامل با دیگر دستگاه ها، در جاهایی که راهکار قضایی وجود دارد به حفظ چرخه تولید و صنایع کمک کنند.

وی افزود: یکی از معضلات جدی در خصوص ساوجبلاغ، که در سفر رئیس قوه قضائیه به استان البرز نیز مورد تاکید وی قرار گرفت بحث تغییر غیرمجاز کاربری اراضی زراعی و ملی است؛ متاسفانه نزدیکی به پایتخت و آب و هوای مناسب شهرستان، متخلفان را ترغیب می کند در این استان اقدام به تغییر کاربری اراضی زراعی کنند.

فاضلی هریکندی مقابله جدی با تغییر کاربری اراضی زراعی را نیازمند فعالیت جهادی و رصد دقیق دانست و بیان کرد: امیدواریم با تزریق روحیه جدید در راس دادگستری و دادسرای ساوجبلاغ، شاهد تشدید نظارت ها باشیم.

 
وی از تشکیل قرارگاه مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی استان البرز خبر داد و گفت: با تشکیل این قرارگاه، موضوعات مرتبط به تغییر کاربری در هر نقطه از استان به صورت جدی مورد پیگیری و نظارت قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای قضایی استان متذکر شد: هرچند دادگستری بیشتر نهادی نظارتی در زمینه تغییر کاربری است ولی نمی توانیم شاهد افزایش تغییر کاربری ها باشیم بنابراین مصمم هستیم این موضوع توسط روسای دادگستری و دادستان ها از نهادهای مسئول مورد مطالبه جدی قرار گیرد.

وی با تاکید بر ممانعت از تغییر کاربری اراضی زراعی از همان ابتدای ایجاد ساخت و ساز تصریح کرد: به همه افرادی که در ساوجبلاغ و چهارباغ تغییر کاربری اراضی زراعی داشته اند یا مترصد آن هستند هشدار می دهم سرنوشت قطعی بناهای ایجاد شده، تخریب خواهد بود و این موضوع را با جدیت از روسای دادگستری و دادستان ساوجبلاغ خواهم خواست.

در این مراسم از زحمات حیدر جعفری، دادستان سابق و علی مرتضی کاظمی رئیس دادگستری سابق شهرستان ساوجبلاغ تقدیر شد و آقایان احمد نوروزی که پیش از این دادستان اشتهارد بود به عنوان رئیس جدید دادگستری و علیرضا دهقانیان به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ معرفی شدند.

48

کد خبر 1366670
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =