آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۴ هزار و ۲۰۷ ایتالیایی در ۲۴ ساعت گذشته

تسنیم نوشت: طبق آخرین آمار جهانی، ایتالیا با افزایش ۴ هزار و ۲۰۷ مبتلا جدید نسبت به روز گذشته در رده دوم کشورهای مبتلا به کرونا در جهان قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی "worldometer"، تا این لحظه تعداد ۲۱۹ هزار و ۳۴۵ نفر در جهان مبتلا به ویروس کرونا (کووید۱۹) شدند که از این تعداد ۸ هزار و ۹۶۹ نفر جان خود را از دست دادند.

تاکنون از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تعداد ۸۵ هزار و ۷۴۵ نفر بهبودیافته و توانسته‌ اند با این ویروس مبارزه کنند.

کشور چین به عنوان مبدا شیوع این ویروس با ۸۰ هزار و ۹۲۸ مبتلا در رده اول جهان قرار دارد؛ بعد از آن کشورهای ایتالیا، ایران، اسپانیا و آلمان در رده‌های دوم تا پنجم قرار گرفته اند.

نکته قابل توجه افزایش چشمگیر آمار مبتلایان و کشته شدگان این ویروس در سه کشور ایتالیا، اسپانیا و آلمان است؛ کشور ایتالیا با افزایش ۴ هزار و ۲۰۷ مبتلای جدید نسبت به روز گذشته، در رده اول کشورهای اروپایی قرار دارد؛ همچنین ۲ هزار و ۹۸۷ نفر در این کشور بر اثر کرونا جان باخته اند.

کشورهای اسپانیا و آلمان نیز به ترتیب با ۱۴ هزار و ۷۶۹ و ۱۲ هزار و ۳۲۷ مبتلا، شاهد افزایش روزانه مبتلایان خود هستند.

افزایش تعداد مبتلایان در کشور آمریکا نیز قابل توجه است؛ این کشور با افزایش ۲ هزار و ۹۴۹ مبتلا نسبت به روز گذشته در رده ششم کشورهای جهان قرار دارد؛ تاکنون ۱۵۵ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

ویروس کرونا , کشور چین , قاره آمریکا ,

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1366793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =