سریال «کامیون» برای تقویت بدن در برابر ویروس کرونا در حال ساخت است

ایلنا نوشت: مسعود اطیابی با بیان اینکه ۹۰ درصد تصویربرداری سریال کامیون انجام شده اما برای اتمام کار گروه حداقل باید تا دهم فروردین به کار ادامه دهد، درباره انتقادها به عدم توقف برخی پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی گفت: «باتوجه به صحبت‌هایی که پزشکان می‌گویند، یکی از راه‌های تقویت بدن در مقابل ویروس‌ کرونا، حفظ نشاط و شادابی بدن است. بنابراین فکر می‌کنم مجموعه‌های نمایشی هم می‌توانند به این اتفاق کمک کنند»

مسعود اطیابی (کارگردان سریال نوروزی کامیون) درباره آخرین وضعیت مجموعه «کامیون» که سریال شبکه دو برای نوروز ۹۹ به شمار می‌آید، گفت: «ما نزدیک به ۹۰ درصد کار را انجام دادیم اما صحنه‌های سخت سریال باقی مانده که باید فیلمبرداری شود. به این ترتیب فکر می‌کنم تا ۱۰، ۱۵‌ام فروردین مجبور به کار کردن باشیم. البته خودمان هم خیلی راغب به فعالیت به این صورت نیستیم چراکه کار خیلی سخت شده است. به عنوان مثال هر روز صبح ضدعفونی کردن محیط و معاینه عوامل گروه را داریم که به هر ترتیب شرایط سختی را ایجاد کرده است.»

وی ادامه داد: «همچنین در شرایط کنونی مکان حضور بازیگران در هر سکانس باید کمترین میزان نزدیک شدن به یکدیگر را داشته باشد. به همین دلیل برای رعایت بیشتر مسائل بهداشتی باید قاب‌ها و میزانسن‌هایی که از پیش طراحی شده بود را تغییر می‌دادیم. بر همین اساس فکر می‌کنم کار خیلی سخت شده است. از سوی دیگر نیز باید بگویم در مسئله تعطیل کردن پروژه هم ما تصمیم‌گیرنده نیستیم؛ چون متعهدیم که برای مردمی که الان دچار این بحران هستند، سریال را تولید کنیم.»

اطیابی در ادامه بیان کرد: «به نوعی عید نوروز نزدیک بوده است و مردم در این شرایط امکان سفر و دید و بازدید را هم ندارند؛ در نتیجه از آنجایی که حس نشاط و شادی مردم برای ما مهم است؛ مجبوریم فعالیت کنیم تا یک کار مفرحی را تحویل آنها بدهیم تا حداقل از لحاظ روانی مقداری به آنها کمک کنیم. به هر حال باتوجه به صحبت‌هایی که پزشکان می‌گویند، یکی از راه‌های تقویت بدن در مقابل ویروس‌های این چنینی، حفظ نشاط و شادابی بدن است. بنابراین فکر می‌کنم مجموعه‌های نمایشی هم می‌توانند به این اتفاق کمک کنند.»

این کارگردان درباره خبر ابتلای عوامل چند پروژه سینمایی به کرونا و انتقاداتی که در روزهای گذشته به عدم توقف مجموعه‌های نمایشی و برنامه‌های تلویزیونی مطرح شده است، اظهار داشت: «ما به عوامل خود آزادی دادیم تا خودشان درباره اینکه در این شرایط در کار حضور داشته باشند، تصمیم‌گیری کنند. همانطور که اکنون کسانی هستند که در فیلمبرداری حضور ندارند و افراد دیگری جایگزین شده‌اند. خود ما هم خیلی رغبتی به کار کردن در شرایط کنونی نداریم ولی این تصمیمی است که باید بالادستی‌ها بگیرند؛ ما تابع نظامی هستیم که الان در حال مبارزه با کرونا است. در واقع ما سربازیم، اگر بگویند اینجا بمانید، می‌مانیم و اگر بگویند خالی کنید، خالی می‌کنیم.»

وی افزود: «هنوز حرفی مبنی بر تعطیلی پروژه به ما گفته نشده است. اگر گفته شود، سعی می‌کنیم تابع مراجعی باشیم که این بحران را تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و ساماندهی می‌کنند. اگر آنها بخواهند و از طریق رئیس سازمان یا هر کس دیگری این موضوع به ما ابلاغ شود، قطعا برنامه‌ریزی دیگری می‌کنیم. اما تا اینجای کار نیاز تلویزیون به تامین این برنامه‌ها مشهود بوده و ما به هر سختی باید این کار را انجام دهیم.»

این کارگردان در ادامه عنوان کرد: «به شخصه از سختی‌های کار و شرایط و خطرات جدی که وجود دارد حرف زده‌ام. به نوعی خطرات این ویروس خیلی جدی است و به این صورت نبوده که با یک ضدعفونی کردن و کنترل در سر صحنه بتوانیم آن را کنترل کنیم. به همین دلیل تمام تلاش خود را کرده‌ام تا بازیگران کمترین تماس را با یکدیگر داشته باشند. به هر حال همین موضوع تاثیری در کیفیت کار هم خواهد گذاشت. با همه این توضیحات باید این نیاز به قدری قطعی و لازم باشد که در واقع ما کار را ادامه دهیم. تا این جای کار اگر شخصا از خود من نظر بپرسند؛ باید بگویم که فکر می‌کنم، این کار فضای مفرحی دارد و برای مردمی که در حال سپری کردن یک بحران سنگین هستند،‌ لازم است.»

اطیابی ضمن بیان اینکه توصیه شخصی‌اش به اکثر پروژه‌های سینمایی متوقف کردن کار است، اظهار داشت: «اکنون شرایط کار به شدت سخت شده است. به همین دلیل به نظر من سریال‌هایی که زمان پخش آنها برای بعد از خردادماه است می‌توانند برنامه‌ریزی خود را تغییر دهند تا تراکم کمتر شود. ما هم تلاش خود را می‌کنیم که انشاالله با سلامت از این بحران عبور کنیم و این کار را به انتها برسانیم. خدا را شکر تا اینجا هیچ یک از عوامل به این ویروس مبتلا نیست. هر روز شخصا خودم روی ضدعفونی و معاینه تب و نفس‌تنگی بچه‌ها نظارت می‌کنم. تا الان حتی اگر چیزهای جزئی در افراد مشاهده شده به استراحت رفته‌اند و بعد وقتی متوجه شدند که چیز دیگری بوده به سر کار برگشته‌اند. ما تا اینجای کار اعتمادمان فقط به مسئولان اصلی بهداشت کشور است و هر توصیه‌ای که آنها بگویند را انجام می‌دهیم.»

کارگردان «کامیون» در پایان درباره داستان و ویژگی‌های این مجموعه توضیح داد: «این سریال روایت زندگی سه دانشجو بوده که بنا به اشتباه مالی که کرده‌اند، سرمایه‌شان توسط شرکت‌های دروغین از بین رفته و آواره می‌شوند. از سوی دیگر هم پیشکسوت فوتبالی داریم که این روزها روی کامیون کار می‌کند و بار مردم را به شرکت‌های باربری می‌برد. در یک اتفاق این افراد به هم می‌رسند و داستانش با هم گره می‌خورد و با هم همراه می‌شوند. این دو داستان در واقع روایتی از زندگی بوده که هم در قالب طنز و هم ملودرام بیان می‌شود.»

مجموعه تلویزیونی «کامیون» به کارگردانی مسعود اطیابی، تهیه‌کنندگی مشترک ابراهیم آرزو و شهرام دانشپور، کاری از شبکه ۲ سیما است.

۵۷۵۷

کد خبر 1366800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =