سرانجام حقوق و بخشی از معوقات کادر درمان آذربایجان غربی پرداخت شد

با پیگیری‌های انجام شده توسط رسانه ها سرانجام، بخشی از معوقات و حقوق کادر بهداشت و درمان علوم پزشکی آذربایجان‌غربی واریز شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی از پرداخت نشده حقوق، مزایا و معوقات گلایه مند بودند که با پیگیری رسانه‌ها و خبرنگاران سرانجام حقوق و بخشی از مطالبات این قشر پرتلاش جامعه واریز شد.

صحبت کارکنان چیست؟

کارکنان و کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی می‌گویند:

در بحران شیوع کرونا و علی‌رغم اینکه نیروهای خدوم کادر درمان در خط مقدم این مبارزه هستند؛  حقوق اسفندماه ، معوقات شش ماه اضافه کار یک سال پورسانت یک سال پول لباس و..... تا این لحظه واریز نشده است ضمن اینکه بلکه اضافه‌کاری ۴ ماه گذشته پرداخت نشده فقط کارانه ماماها و پزشکان واریز شده مهم‌ترین بخش این خواسته‌هاست.

این خواسته‌ها توسط کادر اورمیه، راژان، موانا، هشتیان، بند، سرو و ممکان ارسال شده است.

پاسخ رییس مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی

سلام

حقوق و مزایای دانشگاه علوم پزشکی استان به صورت ملی از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت می شود و بخشی از بودجه عمرانی شان از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در استان.
در مورد حقوق اسفند امسال مشکلاتی بود که خوشبختانه حل شد و بعید می دانم تا الان کسی حقوق نگرفته باشه.
سازمان برنامه برای همکارانش امروز صبح حقوق پرداخت کرده.
در عین حال حق با این آقا یا خانم محترم هست که همیشه با وجود تلاش در مسیر خدمت به مردم هنوز بخشی از مشکلاتشان حل نگردیده است.
مسئولین محترم دانشگاه که این روزها زحمات درخور تحسینی برای حفظ سلامت مردم متحمل می شوند؛ حتما موضوع را در اولویت قرار خواهند داد و بنده هم علاوه بر پیگیری هر کاری برای حل مشکلات این عزیزان لازم باشد دریغ نخواهم کرد.
با این حال درصورت واریز نشدن مطالبات و حقوق، پیگیری خواهم کرد تا مشکلات این تلاشگران حل شود.

پیام اینستاگرامی رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی

جواد آقازاده در ساعت ۲۲:۱۵ شب گذشته در گفت‌وگویی اینستاگرامی گفت:

اعتباراتی از طریق اعتبارات کشوری از طریق خزانه وصول شد تا بخشی از مطالبات و حقوق این ماه کارکنان در سراسر استان را واریز کنیم.
براین اساس حقوق اسفندماه با احکام جدید برای تمام نیروهای سطح استان بجز خوی مجموعا ۸۸ میلیارد تومان، حق مسکن یک ساله سال ۹۸ برای تمام کارکنان ماهانه ۱۳۸۰۰۰ تومان و اضافه کاری، محرومیت از مطب، فول تایمی آبان ماه ۹۸، یک ماه قراردادهای نیروهای خدماتی، تاسیسات، پخت و پز و خودروهای استیجاری، حقوق پیام آوران بهداشتی ماده ۸۸، کارانه پزشکان خانواده یک ماه مجموعا ۵۲ میلیارد تومان امشب و نهایت فردا واریز خواهدشد.
در مجموع بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان وصول شد و همکاران من تا آخرین لحظه درصورت وصولی جدید، باز هم بخشی از مطالبات کارکنان را واریز خواهیم کرد.

قدردانی کادر درمان از رسانه‌ها بابت پیگیری موضوع

نیروهای پرتلاش بهداشت و درمان بابت پیگیری رسانه ها درباره موضوع عدم واریزی حقوق و مزایا از آنها قدردانی کردند.


درخواست کادر بهداشت و درمان

با این حال، کادر بهداشت و درمان استان می‌گویند: امیدواریم مسئولین سایر معوقات ما را نیز پرداخت کنند تا بتوانیم با شرایطی بهتر خدمت‌رسانی کنیم.

48

کد خبر 1366892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =