معاون رئیس جمهور گفت: اینکه گفته شود آقای مشایی در هند با برخی ارواح خاص در ارتباط است، تهمت است.

حمید بقایی معاون و مشاور رییس جمهور در حوزه خاورمیانه در گفت​وگو با ایلنا گفت: به برخی که می‌گویند، آقای مشایی با عالم غیب ارتباط دارد باید گفت اگر مسلمان هستند باید از خدا بترسند. اینطور نمی‌شود که تهمت‌های بی‌ربط بزنند و بگویند آقای مشایی در هند با برخی ارواح خاص در ارتباط است. این موضوع دور از دینداری و انسان بودن است.

اهم اظهارات رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را در ادامه بخوانید:

 • اینکه گفته شود سمت مشاوران ویژه رئیس‌جمهور موازی‌کاری با وزارت امور خارجه است به هیچ وجه صحیح نیست. مشاوران ویژه رییس جمهور وظیفه دارند اگر موضوعی در یک کشور و منطقه خاص اتفاق افتاد براساس دستور رئیس‌جمهور به آن رسیدگی کرده و آن را پیگیری کنند.
 • قرار نیست آقای مشایی به تنهایی این ماموریت‌ها را انجام دهد. او فقط به عنوان راهبر در این حیطه وارد عمل می‌شود و مدیریت راهبردی را برعهده دارد. راهبری پست‌ها شغل نیست. سمت آقای مشایی در شورای عالی ایرانیان نیز جانشینی رئیس‌جمهور در این شورا است که از سوی آقای احمدی نژاد به ایشان سپرده شده است و پست تلقی نمی‌شود. پست در قانون تعریف دارد.
 • من به نمایندگی از مسوول دفتر رییس جمهور اعلام می‌کنم که در صورتی که فردی بتواند دریافت حقوق از سوی آقای مشایی را اثبات کند ما آماده دریافت مستندات او هستیم.
 • همین حالا هم ناراضی از سیستم داریم که منتقد برخی رویه‌ها هستند. این افراد ناراضی هستند اما ضد انقلاب نیستند. ضد انقلاب در امور قضایی و اطلاعاتی تعریف مشخص دارد: فردی که نیت او براندازی یک کشور است. حال می‌خواهد از سیستم جاسوسی وارد شود یا اقدام مسلحانه.
 • اینکه مشایی با عالم غیب در ارتباط است، همه جوسازی و تهمت است. آقای مشایی را من سالهاست که می‌شناسم. هم خود و هم خانواده‌اش را. ارتباطات خانوادگی داریم. اگر آقای مشایی چند دوست صمیمی داشته باشد یکی از آنها من هستم. ممکن است برخی آقای مشایی را به لحاظ مذهبی باز بدانند و ارتباطات من را با ایشان نپذیرند اما می‌گویم در طی این سال‌ها یکبار از این فرد دروغ نشنیده‌ام. اخلاقی که من از آقای مشایی دیده‌ام همان موضوعی است که در دین به آن سفارش شده است. فردی که این گونه عمل می‌کند طمانینه پیدا می‌کند و آرامش روحی و روانی دارد.آقای مشایی وارد هر مجموعه‌ای ‌شود انرژی مثبت با خود به همراه می‌برد چرا که ادبیات او مثبت است. نیت او جنگ و بر هم زدن و اختلاف افکنی نیست و حق طلب است. هر کسی که این تهمت‌ها را می‌زند باید پاسخگوی خدا باشد.
 • آقای مشایی طرف مشورت رئیس‌جمهور قرار می‌گیرد اما به برخی که می‌گویندآقای مشایی با عالم غیب ارتباط دارد باید گفت اگر مسلمان هستند باید از خدا بترسند. این‌طور نمی‌شود که تهمت‌های بی‌ربط بزنند و بگویند آقای مشایی در هند با برخی ارواح خاص در ارتباط است. این موضوع دور از دینداری و انسان بودن است. از اینگونه تهمت‌ها در طول تاریخ زیاد بوده است. در زمان حضرت رسول هم می‌گفتند که ایشان جادوگر است. بنده قصد مقایسه کردن حضرت رسول با آقای مشایی را ندارم اما می‌خواهم بگویم که این اتفاقات در طول تاریخ تکرار شده است.
  از این‌گونه تهمت‌ها در طول تاریخ بوده است حتی برای حضرت امام(ره) نیز در اول انقلاب می‌گفتند که عکس حضرت امام در ماه دیده می‌شود که حضرت امام سریع واکنش نشان دادند. هر فردی که با آقای مشایی صحبت می‌کند از گفته‌های او قانع می‌شود. اگر راست می‌گویند زمانی را به آقای مشایی اختصاص دهند تا در تلویزیون بیاید و از خود دفاع کند.

/111112

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 136692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ممولی IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۸۹/۱۲/۲۱
  0 1
  نوروز از شعائر الهی است راسته؟ چون تا پارسال نبوده