کنترل ورودی و خروجی شهرها و ضد عفونی کردن خودروها برای مقابله با کرونا توسط ارتش

باشگاه خبرنگاران نوشت: معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش گفت: در ورودی و خروجی شهرهای هدف ایستگاه کنترل کرده‌ایم و در مسیر خودروهای ورودی به شهرها، گیت‌هایی نصب کرده‌ایم که این خودروها ضد عفونی می‌شوند.

امیر سرتیپ علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش درباره اقدامات ارتش در مقابله با ویروس منحوس کرونا گفت: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری جهت پیشگیری و مقابله با کرونا، اقدامات گسترده و خیلی خوبی در سطح ارتش و به ویژه نیروی زمینی انجام شد. با توجه به گستردگی نیروی زمینی، فرماندهی این رزمایش به امیر حیدری واگذار شد.

او خاطرنشان کرد: تا قبل از اجرای رزمایش، ارتش اقدامات مهمی نیز انجام داده بود، اما فرماندهی معظم کل قوا بر تداوم و گسترش و همچنین ساماندهی خدمات تاکید کردند و به همین جهت در نیروی زمینی ارتش این خدمات را در قالب سلسله رزمایش‌هایی در کشور طرح ریزی کردیم.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش درباره وسعت اجرای رزمایش اظهار کرد: در این رزمایش دو استان گیلان و قم که از طرف ستاد کل مورد تاکید قرار گرفت، استان‌های هدف قرار بودند، اما سطح گستردگی این رزمایش در سطح کشور است.

او درباره اقداماتی که در رزمایش لبیک یا خامنه‌ای صورت گرفت بیان کرد: در مدخل‌های ورودی و خروجی شهرهایی که هدف هستند با هماهنگی مسئولین حوزه‌های مختلف در استان ها، ایستگاه کنترل بیماری دایر کرده ایم. به عنوان مثال در قم ایستگاهی در نزدیکی عوارضی استان قم دایر کردیم. همچنین در مسیر خودروهایی که قصد دارند وارد شهر شوند، گیت‌هایی نصب کرده ایم که این خودروها ضد عفونی می‌شوند.

2727

کد خبر 1367077

برچسب‌ها