کنایه توئیتری آقای نماینده به حمله‌کنندگان دیروز به پزشکان و حامیان امروز /تحریم‌های آمریکا با وجود شیوع کرونا، ضدانسانی است

نماینده مردم شیراز در مجلس در توئیتی نوشت: کسانی که با برجسته کردن دستمزد هنگفت و کارتخوان نداشتن چند مطب، حیثیت جامعه پزشکی را هدف گرفته بودند، از جامعه پزشکی طلب حلالیت کنند.

به گزارش خبرآنلاین، بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در توییتر خود نوشت: ‏کسانی که با برجسته کردن دستمزد هنگفت و کارتخوان نداشتن چند مطب، حیثیت و شرافت جامعه پزشکی را هدف گرفته بودند، امروز با دیدن پزشکان، اینترن‌ها، رزیدنت‌ها و پرستارانی که با حداقل دریافتی، جان خود را فدای سلامتی مردم می‌کنند، باید به وجدان خود رجوع و از جامعه پزشکی طلب حلالیت کنند.

دنیا آمریکا را در ادامه تحریم‌های ایران محکوم می‌کند

همچنین کمال دهقانی، با اشاره به نامه رییس مجلس شورای اسلامی به رییس اتحادیه بین‌المجالس و روسای مجالس کشورهای مختلف برای مداخله جهانی جهت لغو تحریم‌های ضد انسانی آمریکا علیه کشورمان، گفت: این اقدام در چارچوب دیپلماسی پارلمانی انجام شد به این دلیل که جمهوری اسلامی ایران باید از همه ظرفیت‌های دیپلماسی خود در این شرایط استفاده کرده و دنیا را از اقدامات ضد انسانی و خلاف حقوق بشر مقامات آمریکایی آگاه کند.

بنابر گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در حال حاضر تمام مردم دنیا با کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، اما آمریکایی‌ها اقدامات ضد بشری علیه مردم یمن را انجام می‌دهند و مسلمانان یمن را می‌کشند اقدامی که نزد افکار عمومی منفور است و جهانیان نظاره‌گر آن هستند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: همان‌طور که کرونا در دنیا فراگیر شده در ایران هم شیوع پیدا کرده منتهی تفاوت ما با سایر کشورهای دنیا آن است که علی‌رغم وجود نیروی انسانی قوی از امکانات بهداشتی و تجهیزات لازم برای مقابله با این بیماری به دلیل تحریم‌ها برخوردار نیستیم. صلیب سرخ سعی می‌کند تجهیزات را تامین کند اما آمریکا از تحریم به عنوان ابزار فشاری استفاده کرده که اینها حکایت از سوء نیت مقامات آمریکایی دارد که دیر یا زود جوامع بشری به آن پی خواهند برد و اقدام غیرانسانی آمریکا را محکوم می‌کنند.

وی با تاکید بر این‌که باید از تمام ظرفیت‌های دیپلماسی برای مقابله با اقدام ضد انسانی آمریکا در تحریم ایران به خصوص در شرایط شیوع ویروس کرونا استفاده کرد، اضافه کرد: کرونا مرز نمی‌شناسد و دنیا را در بر گرفته است باید بشریت به فکر باشند و بدانند که اکنون اولویت‌ها جابه‌جا شده و اولویت سلامت در صدر قرار دارد این شامل همه دنیا می‌شود.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1367670

برچسب‌ها