فاجعه در پی بی توجهی به زنجیره انتقال کرونا

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت : بی توجهی برخی از افراد برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا می‌تواند فاجعه به وجود آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین ؛ در دومین روز از بازدید مراکز خدمات جامع سلامت غربالگری کووید۱۹، دکترمعصومی فر، معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان این که  اقدامات پیشگیرانه و عملی، دستورالعمل‌های بهداشتی و ایمنی، قرنطینه فردی و کاهش سفر باعث کنترل ویروس کرونا می‌شود افزود: ‌بی توجهی برخی از افراد برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا می‌تواند فاجعه به وجود آورد .
به گفته دکتر معصومی فر، روش مقابله با این ویروس از همان ابتدا بر اساس قطع زنجیره و جلوگیری از انتقال بود. در این بین نقش سواد سلامت، وجدان بهداشتی و مسئولیت اجتماعی برای مقابله و قطع زنجیره انتقال این بیماری همسطح تلاش پزشکی و پرستاری می باشد. ایشان همچنین با تقدیر از تلاش پزشکان و پرستاران در مبارزه با بیماری کووید ۱۹، یادآور شد کادر بهداشتی و درمانی با ایثاری که در نهایت ممکن است به قیمت جان آن‌ها تمام شود، استراحت را نیز بر خود حرام کرده‌اند.
دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین نیز  در این بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت  با تاکید بر کنترل و نظارت بر فعالیت ها و عملکرد مراکز خدمات جامع سلامت با استفاده از شیوه های نظارت غیر حضوری، تلفنی و رصد سامانه های الکترونیک، گفت : نظارت بر وضعیت ارائه خدمات به مردم در این مراکز با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ تعطیل نخواهد شد.
این بازدید در روز دوم فروردین ۹۹ در راستای اقدامات غربالگری مراکز خدمات جامع سلامت در مراکز محمود آباد نمونه، نظام آباد، آقابابا و کوهین انجام شد.

48

کد خبر 1367837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =