معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: مردم از مصرف هرگونه الکل خودداری کنند چرا که خوردن الکل صنعتی هیچ فایده ای برای کنترل بیماری کرونا ندارد و بسیار خطرناک است.

محمود نوری شادکام در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین گفت: برای کنترل ویروس کرونا مردم باید از خانه خارج نشوند ولی متاسفانه شاهد برخی مسافرت ها به یزد هستیم و قطعا این موضوع را جدی تر می کند.

وی با تاکید بر خطرناک بودن مصرف هرگونه الکل به مرگ ۳ نفر در یزد بر اثر مصرف الکل متانول اشاره کرد و خبر داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ نفر با علایم مسمومیت با الکل متانول به بیمارستان ها مراجعه داشتند که ۳ نفر فوت شدند همچنین در حال حاضر ۲ نفر دیگر هم بر اثر مسمومیت با الکل متانول حال وخیمی دارند و تعدادی دیگر هم در بیمارستان های یزد در حال مداوا هستند.
وی در خصوص راه اندازی نقاهتگاه ها در استان عنوان کرد: نقاهتگاه ها در شهرستان های یزد، میبد و اردکان ایجاد شدند تا بیماران پس از بهبودی در صورتی که شرایط نگهداری در منزل را نداشته باشند در نقاهتگاه دوره درمان را تکمیل کنند.

وی در خصوص وضعیت بهبودی کادر درمان مبتلا به کرونا در یزد گفت: تعدادی از کادر درمان بهبود یافتند و برای ادامه کار به بیمارستان ها بازگشتند و ما بقی هم در حال درمان هستند.
نوری شادکام عنوان کرد: به علت شرایط استان یزد در شیوع کرونا و فاز فعال این بیماری در استان،۷۰۰ تخت بیمارستانی در یزد پیش بینی کردیم و کل کادر درمان تا ۲۰ فروردین هیچ گونه مرخصی ندارند.

46

کد خبر 1367898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =