خبر فوری| عقب نشینی توماس باخ از موضع قطعی: سناریوی تعویق را بررسی می‌کنیم

بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا به احتمال فراوان در تاریخ قبلی جولای برگزار نخواهد شد و یک ماه دیگر تاریخ جدید اعلام می شود. توماس باخ در جدیدترین اظهار نظرش گفته این کمیته در یک ماه آینده درباره برگزاری یا انتخاب جدید برای بازی‌های توکیو تصمیم می گیرد اما حالا دیگر تاریخ قبلی قطعیت ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کمیته بین المللی المپیک  بالاخره مقابل فراگیری ویروس کرونا کوتاه آمد. المپیک ۲۰۲۰  توکیو بیست و چهارم جولای (۳ مرداد) تا نهم آگوست (۱۹ مرداد) برگزار نخواهد شد. IOC در جلسه اضطراری امروز (یکشنبه) چنین تصمیمی را گرفت. آنها پذیرفتند شرایط را بررسی کنند و در طی یک ماه اعلام کنند تاریخ جدید مسابقاتی که مشعلش روشن شده و حالا در ژاپن است چه زمانی خواهد بود. آی او سی برای لغو این بازی ها چالش سرمای ژاپن را پیش رو دارد و تنها یک ماه تعویق بازی ها در این کشور باعث رسیدن فصل سرما می شود و بسیاری از رشته‌های تابستانی را به مشکل می اندازد اما خطر کرونا بیش از این چالش برای دنیا مشکل ساخته است.

این اتفاق به خاطر فشار فدراسیون‌ها و کمیته المپیک های مختلف کشورهای جهان صورت پذیرفت. فدراسیون دوومیدانی و شنای آمریکا از جمله سازمان هایی بود که شنبه درخواست تعویق این بازی ها را داد. احتمال ریسک برگزاری بازی ها بدون حضور خیلی از کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود داشت. 

کمیته بین المللی المپیک تا یک ماه دیگر تاریخ جدید بازی ها را اعلام خواهد کرد. 

با توجه به این‌که اگر مسابقات سه یا شش ماه عقب بیفتد کشور ژاپن وارد فصل زمستان خواهد شد و از آن‌جایی که المپیک ورزش تابستانی است برگزاری آن ممکن نخواهد بود. از طرفی ژاپن هم فعلا درگیر کرونا است و با توجه به این‌که مسابقات انتخابی در برخی رشته‌ها هنوز انجام نشده، احتمال اینکه المپیک هم مانند مسابقات جام ملت‌های اروپا با تعویق یک ساله مواجه شود، زیاد است.

255 41

کد خبر 1367929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =