۰ نفر
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
خسارات سیل در پارس جنوبی چقدر بود؟

مجری فاز ١٣ پارس جنوبی گفت: پالایشگاه فاز ۱۳ با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار دارد و گاز شیرین این طرح هم‌اکنون به خط سراسری ارسال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از وزارت نفت، پیام معتمد، مجری فاز ١٣ پارس جنوبی با اشاره به اینکه بارندگی و سیل روز گذشته (۳ فروردین ۹۸) هیچ آسیبی به تأسیسات پالایشگاهی این فاز وارد نکرده، گفت: پالایشگاه فاز ۱۳ با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار دارد و گاز شیرین این طرح هم‌اکنون به خط سراسری ارسال می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه بارندگی و سیل هیچ آسیبی به واحدهای تولید و فراورش گاز وارد نکرده و هم‌اکنون با توجه به در مدار تولید بودن این واحدها تولید گاز شیرین و سایر فراورده‌های گازی در این طرح ادامه دارد.

به گفته این مقام مسؤول درحال حاضر پالایشگاه فاز ۱۳ با دریافت روزانه ۲۸ میلیون متر مکعب گاز غنی از دو سکوی مرحله اول این طرح و بیش از ۲۲ میلیون متر مکعب گاز ترش از فازهای ۶ الی ۸ پارس جنوبی در مدار تولید قرار دارد. به علت سیلابی شدن مسیر ورودی اسکله در حال ساخت تنبک و آسیب جزئی به برخی تأسیسات موجود در کارگاه این پروژه، در حال برآورد و ارزیابی خسارت هستیم.

223231
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1368099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =