۰ نفر
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
تعطیلی ادارات وظیفه استانداران نیست

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تعطیلی ادارات در حیطه وظایف استانداران نیست، مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به ضدعفونی و گندزدایی اقدامات لازم را انجام دهند، همچنین مقدمات دورکاری برای پرسنل فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، قبال عباسی چهارم اسفندماه در اولین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در سال ۱۳۹۹ در چهارمحال و بختیاری با تأکید بر نظارت بر ورودی‌ها و خروجی‌های چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: کنترل خروجی‌ها در استان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین این مسئله باید مدنظر فرمانداران قرار بگیرد، خوشبختانه در چند روز اخیر با کاهش چشمگیر ورودی خودرو به استان مواجه بودیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص تعطیلی اصناف و بازاریان در شهرستان شهرکرد و سایر شهرستان‌ها، توضیح داد: تعطیلی اصناف غیرضروری کماکان تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد و سایر اصنافی که ارزاق و مایحتاج ضروری مردم را تأمین می‌کنند در این ایام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند.

وی اضافه کرد: تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی اصناف و نظارت بر ورودی‌ها و خروجی‌ها باتوجه به شرایط هر شهرستان به فرمانداران واگذار شده است.

عباسی با تأکید بر افزایش نظارت بر بازار توسط سازمان صمت و دستگاه‌های متولی، خاطرنشان کرد: برنامه‌ای جهت افزایش نظارت‌ها توسط سازمان صمت تدوین و این برنامه به سایر دستگاه‌های نظارتی نیز ابلاغ شود، این نظارت‌ها باید بر روی مسائل بهداشتی، گرانفروشی، کم‌فروشی و تعطیلی اصناف غیرضروری متمرکز باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: روسای کمیته‌های ستاد کرونا روزانه فعالیت‌های خود را از طریق خبرگزاری‌های رسمی و صدا و سیما به اطلاع افکار عمومی برسانند، این مسئله از بروز شایعات در فضای مجازی جلوگیری می‌کند.

عباسی در خصوص بازگشایی ادارات پس از تعطیلات رسمی، یادآور شد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به ضدعفونی و گندزدایی اقدامات لازم را انجام دهند، همچنین مقدمات دورکاری برای پرسنل فراهم و در صورت نیاز به حضور کارکنان در محل کار خدمات با کمترین تعداد پرسنل و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تعطیلی ادارات در حیطه وظایف استانداران نیست، مدیران اقلام بهداشتی نظیر ماسک، موادضدعفونی و دستکش را در صورت نیاز در اختیار پرسنل قرار دهند.

وی با اشاره به فرآیند آموزش مجازی دانشگاه‌ها، مدارس در ایام تعطیلی مراکز آموزشی، تأکید کرد: اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات زیرساخت‌های لازم برای این موضوع را در اختیار متولیان قرار دهد.

عباسی خاطرنشان کرد: سازمان صمت مسئولیت تأمین مواد ضدعفونی و گندزدا را بر عهده دارد، و باید با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی نیازمندی‌های استان در این حیطه را مرتفع کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان اظهار کرد: نیاز است اقدامات لازم در خصوص گندزدایی و ضدعفونی معابر با جدیت در شهرها، روستاها دنبال شود.

وی در پایان پایان با اشاره به شهادت یکی از اعضای کادر درمانی چهارمحال و بختیاری بر اثر کرونا ویروس و تسلیت به خانواده شهید و جامعه پزشکی استان، تصریح کرد: این مسئله مسئولیت ما را در قبال حفظ سلامتی جامعه سنگین‌تر خواهد کرد.

48

کد خبر 1368173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =