تعدادی از مسئولان انتخابات اخیر در فرانسه کرونا گرفتند

ایسنا نوشت: با گذشت یک هفته از برگزاری دور اول انتخابات شهرداری‌ها در فرانسه، برخی از مسئولان حاضر در شعب اخذ رای به بیماری کرونا مبتلا شدند.

به گزارش سایت خبری فرانسوی اکسپرس، دور دوم انتخابات شهرداری‌های فرانسه که قرار بود یکشنبه همین هفته برگزار شود به دلیل وخیم شدن وضعیت در پی شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد ولیکن دور اول این انتخابات در هفته گذشته در کل فرانسه برگزار شده بود.

پول آت، رئیس شعبه اخذ رای خیابان هفدهم پاریس، اعلام کرد درحالی که تمامی اقدامات محافظتی را انجام داده در زمان انتخابات به ویروس کرونا مبتلا شده است.

بسیاری از مناطق دیگر نیز از بروز همین مشکل خبر داده‌اند. برخی از مسئولانی که در شعب اخذ رای مناطقی همچون "مونمانی" حضور داشتند، گفته‌اند که علائم ویروس کرونا را دارند.

مقامات منطقه مونمانی، در استان ول-دوآز، اظهار کردند که سه تن از افراد مسئول اخذ رای انتخابات شهرداری‌ها در این شهر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

در شهر بیوم استان پوی-دو-دوم نیز یکی از مسئولان اخذ رای به این ویروس مبتلا شده و در بیمارستان بستری شده است.

بسیاری از روسای مناطق و نمایندگان درخواست لغو و یا تعویق دور اول انتخابات شهرداری‌ها را داده بودند ولی دولت فرانسه تصمیم گرفت که انتخابات را در تاریخ مقرر ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) برگزار کند.

310 310

کد خبر 1368182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =