درخواست بارزانی از شهروندانش درباره کرونا

ایرنا نوشت: «مسرور بارزانی» نخست وزیر اقلیم کردستان عراق روز دوشنبه از شهروندان این منطقه خواست تا تهدیدها و خطرهای ویروس کرونا را بیشتر جدی بگیرند.

بارزانی در پیام ویدئویی در حساب توییتر خود از شهروندان اقلیم خواست ویروس کرونا را جدی بگیرند و با روحیه مسئولیت پذیری بیشتر نسبت به این بیماری همه گیر عمل کنند.

وی همچنین به شهروندان اقلیم کردستان عراق توصیه کرد که به طور کامل به دستورالعمل ها و تصمیم های وزارتخانه های بهداشت و کشور عمل کنند.

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق افزود که تیم های بهداشتی، پزشکان، کادر درمانی، نیروهای امنیتی و پلیس در خط اول دفاع در برابر ویروس قرار دارند و برای امنیت زندگی شهروندان منطقه تلاش می کنند، بنابراین امیدوارم که در این زمینه به آنها کمک کنید.

بارزانی ادامه داد که دولت اقلیم تا کنون برای جلوگیری و پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا اقدام های زیادی انجام داده و یک ممنوعیت رفت و آمد وضع کرده است.


وی ابراز امیدواری کرد که شهروندان اقلیم کردستان ممنوعیت رفت و آمد را رعایت کنند تا زندگی و سلامت همگان در معرض خطر قرار نگیرد.

اقلیم کردستان عراق از همان آغاز نخستین نشانه های ثبت ویروس کرونا اقدام های پیشگیرانه شدیدی از جمله شامل بستن مرزهای زمینی، تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، ممنوعیت رفت و آمد، لغو جشن ها، تجمع ها و آیین های مردمی از جمله جشن مهم نوروز به مرحله اجرا درآورده است.

وزارت بهداشت اقلیم کردستان عراق امروز اعلام کرد که با شناسایی ۱۲ مورد جدید از ویروس کرونا، شمار مبتلایان به ۷۶ نفر رسید.

310311

کد خبر 1368287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =