کرونا ساحل عاج و سنگال را هم به وضعیت فوق‌العاده درآورد

ایسنا نوشت: روسای جمهوری سنگال و ساحل عاج در پی شتاب گسترش کروناویروس وضعیت فوق‌العاده اعلام و محدودیت‌های رفت و آمد و سفر وضع کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ابتلا به کروناویروس در آفریقا با سرعت کمی در جریان است در حالی که این ویروس به سرعت در دیگر مناطق جهان در حال شیوع است و سیستم بهداشت کشورها و نحوه مدیریت و تامین منابع مالی برای آن را زیر سوال برده است.

سنگال روز دوشنبه ۱۲ مورد ابتلا به ویروس مذکور را ثبت کرد و به این ترتیب مجموعا ۷۹ تن در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند در حالیکه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ساحل عاج ۲۵ تن است.

اخیرا نیز سنگال پروازهای بین‌المللی خود را متوقف کرد و ساحل عاج نیز کلوب‌های شبانه و سینماها را بسته است اما روسای جمهوری دو کشور در خطابه‌های تلویزیونی گفتند که این اقدامات ناکافی هستند.

مکی سال، رئیس جمهوری سنگال گفت: اگر همانند سابق فعالیت‌های کشور ادامه یابد، ویروس به شدت گسترش خواهد یافت.

وی دستور منع آمد و شد از ۲۰ به وقت محلی تا شش صبح را صادر کرده و گفته که مقام‌های دولت باید مانع تجمعات عمومی شده و رفت و آمد در مناطق مختلف کشور محدود شود.

رئیس جمهوری ساحل عاج نیز منع آمد و شد از ۲۱ به وقت محلی تا صبح وضع کرده و دستور داده که تمامی رستوران‌ها بسته شوند و سفرهای بدون مجوز در کشور ممنوع شود.

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی نیز دستور تعطیلی سه هفته‌ای در کشور را صادر کرده که از روز پنج‌شنبه آغاز می‌شود.

سایر کشورهای غرب آفریقا چون موریتانی و بورکینافاسو نیز با ۹۹ مورد ابتلا و چهار مرگ در روزهای اخیر منع آمد و شد وضع کرده‌اند.

310311

کد خبر 1368417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =