بیش از ۲۵۰۰کتاب گویا در دسترس مخاطبان رادیو

شاه‌آبادی معاون صدای رسانه ملی گفت: مطالعه، کمکی شایانی به تامین اوقات فراغت اعضای خانواده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمید شاه‌آبادی معاون صدای رسانه ملی گفت: امروز حوزه فرهنگ از سواد سطحی و فاقد تعمق رنج می‌برد و کوچک انگاری حوزه فرهنگ از استفاده بی رویه از فضای مجازی و تقلیل مطالعه و کم‌حوصله‌گی نسل جوان نشات می‌گیرد لذا بزرگان و فرهیختگان این حوزه باید با ترویج مطالعه و حراست از آن تلاش کنند تا فرهنگ، ذیل سیاست و اقتصاد تعریف نشود.

معاون صدا، با توجه به اقدامات شبکه‌های رادیویی در حوزه کتاب، گفت: هم اکنون رادیو فرهنگ و شبکه‌های دیگر، بخش‌هایی جدی درباره کتاب دارند و در سال گذشته نیز اقدام نوینی با محوریت معرفی کتب فاخر در قالب برنامه‌ی «صد ثانیه با کتاب» صورت گرفت.

شاه‌آبادی در ادامه گفت: با توجه به شرایط خاص جامعه و اقامت اجباری خانواده‌ها در منزل، برنامه «صدثانیه با کتاب» با رویکردی نوین ضمن معرفی کتاب‌های جذاب و خواندنی، بسترهای لازم برای عرضه غیر حضوری کتاب به مخاطبین را نیز در دستور کار خود دارد.

وی با اشاره به راه اندازی پایگاه کتاب گویا گفت: آنچه که رادیو به آن افتخار می‌کند حضور صداپیشگان حرفه‌ای و نیز آرشیوی مملو از تولیدات رادیویی ارزشمندی است که گویندگان و نویسندگان، خلق کرده اند.

کتاب، مهمان محبوب خانواده‌ها در نوروز امسال

در حال حاضر در پایگاه کتاب گویا که از سامانه ایرانصدا در دسترس شنوندگان است بیش از ۲۵۰۰ نسخه کتاب گویا در دو قالب «روایی» و «نمایشی»مورد استفاده ده‌ها هزار نفر از علاقمندان است و همه روزه آثار جدیدی هم به آن اضافه می‌شود.

شاه آبادی گفت:برنامه «صد ثانیه با کتاب» به گونه‌ای طراحی شده است که در هر قطعه صد ثانیه ای، یک عنوان کتاب و در طول روز ۱۰ عنوان کتاب ارزشمند در زمینه‌های مختلف و با سلایق گوناگون به شیوه جذاب و با زبانی شیوا از شبکه‌های رادیویی معرفی می‌شود.

وی یادآور شد: این برنامه به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی می‌پردازد و پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح در همه شبکه‌های سراسری رادیو، تعداد کتاب‌های معرفی شده طی یک سال به ۳۶۰۰ عنوان برسد.

معاون صدا، معرفی کتاب‌های فاخر حوزه‌های مختلف را از اهداف محوری برنامه «صد ثانیه با کتاب» برشمرد و افزود: معرفی کتاب در قالب چهار گروه و در ده موضوع تنظیم شده است.

در گروه نخست، کتب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، معارف اسلامی، ولایت فقیه و رهبری معرفی می‌شود. دسته دوم با عنوان کتاب‌های «کودک ونوجوان» شامل داستان کودک، رمان نوجوان، کتاب‌های مرجع و دائره‌المعارف در این حوزه است.

وی با بیان این مطلب که کتاب‌های کمک آموزشی و منابعی که وجه تجاری دارند در این برنامه معرفی نمی‌شود، گفت: گروه سوم کتاب‌های حوزه «ادبیات و هنر» است که شامل رمان‌های تالیفی و ترجمه فاخر، همچنین موضوعات اختصاصی هنر و ادبیات خواهد بود و گروه چهارم نیز به کتب عمومی در حوزه‌های تاریخی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و آموزشی اختصاص دارد.

معاون صدای رسانه ملی گفت: خوانش بخش برگزیده کتاب که با دقت کارشناسی انتخاب می‌شود امکان شناخت مخاطبان از محتوای کتاب را فراهم می‌سازد، ضمن آنکه دیگر مشخصات کتاب از جمله نام مولف و مترجم، ناشر، نوبت چاپ و نیز موفقیت‌های اثر در رویدادهای کتاب محور در اختیار شنوندگان قرار خواهد گرفت. همچنین شنوندگان در صورت تمایل به تهیه کتاب می‌توانند با ارسال کد کتاب به شماره پیامک اعلام شده، کتاب انتخابی رابه صورت غیرحضوری از انتشارات مربوطه تهیه کنند.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1368463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =