روایت هومن حاجی‌عبداللهی از شخصیت رحمت و تیکه‌کلام‌هایش

فارس نوشت: بازیگر سریال «پایتخت ۶» گفت: خودم هیچ وقت فکر نمی‌کردم رحمت پایتخت تا این اندازه محبوب مردم شود و قرار هم نبود که این اتفاق بیفتد.

هومن حاجی‌عبداللهی که از ابتدا در سریال «پایتخت» با کاراکتر رحمت حضور داشت و در فصل‌های گذشته به فراخور هر فصل نقشش کمرنگ و پررنگ شده است در فصل پنجم و ششم به یکی از نزدیک‌ترین افراد به خانواده نقی معمولی و یکی از نقش‌های اصلی سریال تبدیل شده است. او درباره اینکه آیا فکر می‌کردید شخصیت رحمت تا این حد محبوب شود، گفت: «نه خودم هیچ وقت فکر نمی کردم رحمت پایتخت تا این اندازه محبوب مردم شود قرار هم نبود که این اتفاق بیفتد. بعد از پایتخت ۱ قرار نبود پایتخت دیگری ساخته شود . بعد از آن تصمیم گرفتند پایتخت ۲ را بسازند و برای یک قسمت انتخاب شدم. قرار نبود پایتخت ۳ ساخته شود اما ساختند و محسن تنابنده به دلیل اینکه مردم رحمت را در همان یک قسمت فصل قبل دوست داشتند، در فصل سه آورد و ۸ قسمت حضور داشت. فصل چهار هم قرار نبود ساخته شود که بعد از ۳ تصمیمش گرفته شد و همینطور فصل ۵ که دو سال در حال مذاکره بودند. 

وی در ادامه درباره اینکه در سریال «پایتخت» چقدر از بداهه پردازی بازیگرها استفاده می‌شود گفت: ما تمام اوقات عین متن جلو می‌رویم و شاید در طول کار ۱۰ الی ۲۰ درصد از بداهه استفاده کنیم. بداهه ها نیز حتما با هماهنگی محسن تنابنده انجام می شود و ما پیشنهاد می‌دهیم اگر قبول کند استفاده می‌کنیم و اگر هم قبول نکند استفاده نمی‌کنیم چرا که صددرصد به او اطمینان داریم و می‌دانیم که از بیرون نگاه می‌کند و به کار اشراف دارد و در خروجی سریال این را دیدیم. این اعتماد در هر شش فصل پایتخت بوده و ما وقتی جلو می رویم به محسن اعتماد کامل داریم. 

بازیگر سریال «پایتخت» در ادامه درباره مابه‌ازای بیرونی شخصیت‌های این سریال گفت: «همه شخصیت‌های پایتخت ما به ازای بیرونی دارند و در بطن اجتماع هستند و همه‌شان شخصیت دارند و در چند بعد زندگی می‌کنند.»

وی درباره تکه‌کلام‌هایم کاراکتر رحمت گفت: تکه‌کلام‌هایم هم پیشنهاد خودم بوده هم پیشنهاد تنابنده و هم در متن بوده است. همچنین فیلمنامه بسیار خوب به نگارش درآمده بود و خودم هم توانستم تکه‌کلام‌هایی برای رحمت پیدا کنم. 

حاجی‌عبداللهی درباره فرجام کاراکتر رحمت هم گفت: معلوم نیست و بستگی به نظر تنابنده دارد و اینکه چه داستانی و چه عاقبتی را برای رحمت در نظر گرفته است. در متن فیلم نامه و ذهنش که قصه ها را می پروراند و آن موقع باید ببینیم چه خواهد شد.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1368475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  10
  تو عالی هستی. بی نظیر
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  3
  آهنگ پایانی این سریال دقیقا چه ربطی به اون منطقه داره؟اون آهنگ دقیقا برای کجاست؟نکته بعد اینکه متاسفانه عده ای از مردمی که این سریالو میبینند واقعا باور میکنند که اکثر مازندرانیا مثل همون شخصیت های این سریالند.عده ای هم ممکنه به شدت تلاش کنند یک سری از ویژگی های منفی در اون شخصیت ها رو در یکی یا تعدادی از مازندرانی ها(که ممکنه در تعدادی از مردم نقاط دیگه ایران هم باشه)رو پیدا کنند و اون رو به همه مازندرانی ها یا اکثر مازندرانی ها نسبت بدن.نکته بعد اینکه در این تعداد قسمت هایی که در این سریال پخش شد چقدر آهنگ مازندرانی و برای اون منطقه و به چه میزان پخش شد؟اصلا با چه احتمالی یک مازندرانی همسن با نقی در یک شهر نسبتا کوچک در اون مناطق در زندگی روزمرش در اونجا به زبان فارسی حرف میزنه؟
 • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  4
  کمتر مزه بریز دراز من رد دادم!!!! چه فراونه آدم دراز بی مصرف که حرف مامانشون را هم گوش نمی دهند......