مهدی قربان‌پور ساخت مستندی با موضوع کرونا را آغاز کرد

بحران شیوع کرونا بسیاری از مستندسازان را برای ساخت مستندی درباره این بحران مصمم کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی قربان‌پور  درباره‌ ساخت این فیلم با موضوع بیماری کرونا در جزیره کیش گفت: در روزهای پایانی اسفند و همزمان با شروع بحران کرونا در ایران تصمیم گرفتم این مستند را در فضایی کاملا شخصی بسازم. ایده این مستند از زمانی شکل گرفت که در روزهای ابتدایی بحران کرونا باید در قرنطینه می‌بودم، اما  واقعیت این که موضوع کرونا فارغ از اینکه یک موضوع سلامت محور است، یک برهه فرهنگی و تاریخی نیز هست و نمی‌شود به سادگی از کنار آن گذشت.

وی در ادامه گفت: به نظرم مستندسازی هم یک حرفه خدماتی و انسانی  است و علی‌رغم همه خطرهایی که ممکن بود با آن روبرو شوم، تصمیم گرفتم تا ساخت این فیلم را شروع کنم. 

قربان‌پور یادآور شد: موضوع این فیلم درباره‌ چالش خودم به عنوان یک مستندساز با موضوع کروناست و اینکه در این برهه باید در قرنطینه بمانم و یا به عنوان یک مستندساز از قرنطینه عبور کنم؟

وی افزود: من مدتی است برای ساخت مجموعه مستندی تصمیم گرفتم در کیش زندگی کنم و با توجه به ورود کرونا به ایران و تعطیلی پروژه‌ها تصمیم گرفتم تا این موضوع رو دنبال کنم. بیماری کویید ۱۹ علی‌رغم حفاظت بسیار خوبی که از این منطقه شده، به جزیره کیش هم وارد شده و متاسفانه منجر به فوت چند گردشگر شده است.

این مستندساز در پایان گفت: این فیلم یک مستند تک نفره است و در یک فضای کاملا شخصی ساخته شده و تصویربرداری آن در بیمارستان جزیره کیش ادامه دارد.
 

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1368514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =