رولینگ، هری پاتر را به خانه دانش‌آموزان فرستاد

ایرنا نوشت: نویسنده هری پاتر، با توجه به شیوع ویروس کرونا، با صرف نظر از قوانین کپی‌رایت (حق مولف) به معلمان اجازه داد برای دانش‌آموزان خود، بخش‌هایی از این کتاب را بخوانند.

به گزارش خبرگزاری ان بی سی، جی کی رولینگ، نویسنده هری پاتر، به معلمان اجازه داد، برای دانش آموزان در فیلم ها و تماس های تصویری هری پاتر بخوانند. رولینگ در شرایطی اجازه این کتابخوانی را داده است که به طور معمول بر اساس قانون کپی رایت، هرگونه استفاده از یک اثر بدون اجازه رسمی از نویسنده یا ناشر ممنوع است.

او در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: خوشحالم که با این مجوز به معلمان کمک می کنم با ارسال فیلم های خود در حال خواندن کتاب هری پاتر برای به کودکان و شاگردان، آرامش داشته باشند. همه خوب باشید. این نویسنده سایتی را معرفی کرده است که روش استفاده از این مجوز انتشار در آن توضیح داده شده و در پایان پیام خود از هشتگ هری پاتر در خانه استفاده کرده است.

با توجه به همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ و قرنطینه در بسیاری از کشورهای جهان، مدارس بسیاری از کشورهای جهان تعطیل شده‌اند و معلمان باید با استفاده از اینترنت، دانش‌آموزان را مشغول کنند. نویسندگان، معلمان و شخصیت های هنری، با ایده‌های کاردستی، بازی، کلاس‌های آنلاین و خواندن کتاب در ویدئوهای آنلاین، تلاش می‌کنند، دانش آموزان را سرگرم کنند.

رولینگ این مجوز را تا پایان سال تحصیلی ۲۰۲۰ صادر کرده است اما معلمان باید این ویدئوها را در فضای ویژه کلاس‌های آموزشی منتشر کنند و نمی‌توانند آن را در سایت های اشتراک ویدئو قرار بدهند.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1369243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =