کنایه‌های صریح محمد مهاجری به بهانه انتقادات از سریال پایتخت: برخی که وظیفه‌شان تببین معارف دینی است، به دنبال معالجه کرونا با عنبرنسارا هستند

انتقادات مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی از محتوای سریال پایتخت با واکنش محمد مهاجری همراه شد.

حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی از سریال پایتخت انتقاد کرد و نوشته بود؛« مجموعه‌ تلویزیونی پایتخت، علاوه بر ایرادهای زیادی که به خاطر محتوای ضدفرهنگی دارد، حالا به جان دین و خانه خدا و حج هم افتاده و به بهانه طنزپردازی، عالی ترین جلوه های مناسک دینی را هم به تمسخر گرفته است. در تخصص من نیست که‌ با زبان هنر وارد جزئیات موضوع شوم، ولی به عنوان یک بیننده تلویزیون‌ که دلم می خواهد همواره رسانه ملی مروج ارزش های دینی و تقویت کننده سنت های ملی و بنیان های فرهنگی و اعتقادی باشد، وقتی صحنه های بازگشت بازیگری که در نقش فرد به حج رفته بود را دیدم،در پیشگاه شهدا و جانبازان دفاع مقدس و تمام انسان های خدا باور احساس شرمندگی کردم.»

این یادداشت با واکنش محمد مهاجری، فعال رسانه ای اصولگرا همراه شد. او در یادداشتی نوشت:

«بعضی عزیزان که وظیفه شان تبیین معارف دینی است در روزهای کرونایی بدنبال کشف خواص روغن گل بنفشه و عنبرنسارا برای معالجه این بیماری اند. عده ای دیگر هم طناب به کمر خود بسته اند و رفته اند ته چاه آخرالزمان که از کرونا چندتا علائم ظهور صید کنند. خب در چنین شرایطی معلوم است بازار دست چه کسانی می افتد.»

مهاجری کنایه ای هم به صداوسیما زده و نوشته است؛« اگر همین محتوایی که در "پایتخت" نمایش داده می شود مثلا در سینما یا سینمای خانگی پخش می شد ، خدا می داند الان چه الم شنگه ای برپا بود. آن  دیالوگی که حجاب مقنعه ای هما به "شست پایی که از سوراخ جوراب بیرون زده" تشبیه می شود، اگر در هر فیلمی جز این نمایش داده می شد الان محشر کبری داشتیم و این کار ، نتیجه نفوذ افراد  لامذهب و سلبریتی های بی حیا و تحت تاثیر فیلمهای قبل از انقلاب و ... معرفی می شد اما فعلا قرار نیست چنین شود.»

2772

کد خبر 1369286

برچسب‌ها