۰ نفر
۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
ستاره جوان آژاکس از پس مرگ برآمد

عبدالحق نوری،ستاره جوان تیم فوتبال آژاکس از اغما خارج شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عبدالحق نوری،پدیده هلندی تیم فوتبال آژاکس آمستردام که طی دو سال اخیر در کما به سر می برد،بالاخره از آن خارج شد و به زندگی بازگشت. او که پیش از شروع فصل 2017 در جریان یک بازی دوستانه با پیراهن آژاکس در میانه میدان از هوش رفته بود، بعد از دو سال در حالت اغما ماندن، حالا به هوش آمده و خانواده او می‌گویند در وضعیت خوبی به سر می‌برد و حتی با تماشای فوتبال می‌تواند نسبت به آنچه در تلویزیون می‌بیند واکنش نشان دهد.

عبدالحق نوری در ژوئیه 2017 و پیش از شروع فصل در جریان یک بازی دوستانه آژاکس مقابل وردربرمن در زمین فوتبال دچار حمله قلبی شد و این اتفاق باعث شد مغز او دچار ضایعه شدید دائمی شود. نوری از آن زمان به حالت کما فرو رفته و پزشکان تشخیص داده بودند که برای حفظ جانش باید در حالت کما نگه داشته شود. حالا بر اساس گزارش رسانه‌های هلندی، عبدالحق حالا بعد از نزدیک به دو سال هوشیاری خود را بدست آورده و می‌تواند بخوابد، غذا بخورد و برخی کارهای دیگر خود را انجام دهد هر چند هنوز فاصله زیادی تا بهبودی کامل دارد.

برادر این بازیکن می‌گوید با استفاده از حرکات ابرو با عبدالحق ارتباط برقرار می‌کند. او همچنین گفت عبدالحق در زمان تماشای فوتبال از تلویزیون بیمارستان نسبت به آنچه می‌بیند واکنش فیزیکی نشان می‌دهد.

254 43

کد خبر 1369513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =